živelní pohroma

Východ USA zpustošila bouře Isaias. O život přišlo nejméně osm lidí

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
5.8. 2020 22:20
Téma:

V oblasti západního Atlantiku se blíží vrchol hurikánové sezóny. Východní pobřeží Spojených států tento týden zasáhla tropická bouře Isaias, která má na svědomí nejméně osm lidských životů. Miliony lidí zůstaly kvůli nepřízni počasí bez elektřiny.

Výpadek proudu postihl přes tři miliony domácností a podniků po tropické bouři, která se Atlantikem a východem USA prohnala v pondělí a úterý. Podle zpravodajského webu USA Today vítr dosahoval rychlosti přes 100 km/h. Bouře zatím nedosáhla síly hurikánu, i přesto však napáchala velké škody.

 

O život při ní přišlo nejméně osm lidí. Dva z nich zabilo tornádo v Severní Karolíně, další zemřel v Pensylvánii, když jeho auto podemlela voda. Zbytek přišel o život kvůli spadlým stromům a větvím. Desítky lidí utrpěly zranění a mnoho jich muselo opustit své domovy.

 

 

Ve středu se bouře přesunula nad Kanadu a přinesla do provincie Québec déšť a silný vítr. Očekává se, že ve čtvrtek by se měla situace uklidnit.

 

S nepřízní počasí bojuje i Jižní Korea, kterou postihly smrtící záplavy a sesuvy půdy způsobené přívalovými dešti. Nejméně 15 lidí zemřelo a více než 1500 jich muselo opustit své domovy. V hlavním městě Soulu řeka zaplavila dálnice a mosty. Ničivý živel v zemi poškodil zhruba 1300 domů.

 

Podívejte se na video z Jižní Koreji:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz