Oběti hazardu

Výhry jsme nedostali, smazali nám účty, tvrdí klienti sázkové kanceláře

Online sázky - 1
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek.
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 24. 7. 2020
Téma:

Tisíce z výher v nedohlednu, smazané herní účty a řada zuřících klientů. Jeden z nich se obrátil na redakci TN.cz s podezřením, že se stejně jako řada dalších stal obětí podvodu. Sázková kancelář MaxiTip si dle jeho slov přivlastnila peníze z účtů tisíců hráčů. To ale šéf MaxiTipu odmítá. Jde prý jen o technické potíže a hráčům slíbil kompenzaci.

MaxiTip nabízí fanouškům sportovních utkání možnost vsadit si na výsledky zápasů. Případná výhra pak putuje na účet hráče. Na ten je možné si peníze vložit a následně vsadit a zase si je z něj vybrat. Právě výběr podle vyjádření jednoho z klientů už není možný.

 

Sázková kancelář totiž prý bez jakéhokoli předešlého upozornění ve čtvrtek veškeré hráčské účty smazala. Kam se poděly peníze, které na nich v tu dobu byly, majitelé účtů netuší. Kancelář s nimi totiž prý přestala komunikovat.

 

 

"Zadal jsem 28. 5. 2020 žádost o výběr na bankovní účet a do dnešního dne peníze nepřišly," svěřil se na facebookové stránce MaxiTip uživatel Štěpán. K němu se připojila řada dalších. Částky, které dle jejich slov hráči neobdrželi, se pohybují v rozmezí několika set korun, až po několik tisíc.

 

Redakci TN.cz se podařilo spojit s předsedou představenstva sázkové kanceláře MaxiTip Karlem Kabrnou. "Nyní přecházíme na nový systém automatizace plateb, abychom urychlili právě tyto výplaty z kont. Toto má za následek zmiňované technické problémy i současný výpadek, za který se velmi omlouvám. Ke smazání kont v žádném případě nedošlo, ani to není možné, jen se nyní nelze do systému přihlásit," vyjádřil se pro TN.cz.

 

 

Klienti sázkové kanceláře dokonce nabyli podezření, že je MaxiTip na pokraji krachu a jejich peníze si přivlastnil, aby vyrovnal ztrátu. "Telefony na netu mají všechny falešné, na FB a mail neodpovídají, smrdí to insolvencí," napsal na facebook společnosti uživatel Dave. Zároveň vybízí ostatní poškozené, aby společně s ním na kancelář podali žalobu.

 

Podle Kabrny ale nic z toho není pravda. Trvá na tom, že jde pouze o technické problémy, které budou co nejdřív odstraněny. "Osobně mě to velmi mrzí, protože jsme sami sázkaři a sportovci," řekl Kabrna.

 

 

Hráči, kteří čekají na své výhry, však mají obavy, aby se peněz opravdu dočkali. Většina z nich na ně čeká už téměř dva měsíce. Podle šéfa MaxiTipu bude vše napraveno v řádu dnů a pro klienty sázkové kanceláře chystá i odškodnění.

 

"Mám připravenou veřejnou omluvu se zdůvodněním a nabídnu dotčeným klientům i kompenzaci, protože chceme zůstat věrní svému heslu "hráči hráčům" a toto vím, že je pro hráče velmi nepříjemné. Přijímám za to jako předseda plnou odpovědnost," tvrdí Kabrna.

TN.cz