školní docházka

Vláda schválila návrat studentů a žáků do škol, bude ale dobrovolný

Lucie Staničková
Lucie Staničková
25.5. 2020 14:35
Téma:

Žáci a studenti by se mohli vrátit do lavic v omezené míře už začátkem června. V pondělí to na návrh ministra školství Roberta Plagy (ANO) schválila vláda.

Vláda v pondělí schválila návrat žáků a studentů do stupně základních škol, středních škol, konzervatoří a vyšších odborných škol 8. června. Docházka bude dobrovolná.

 

"Konkrétní školy by pro žáky mohly připravit různé aktivity podle svých možností,“ řekla mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová.

 

Zároveň by nemusely fungovat každý den jako je tomu u prvního stupně základních škol, ale spíše ve formě konzultací a třídnických hodin jako u žáků posledních ročníků základních a středních škol. Základky by tak nemusely pro žáky druhého stupně připravovat program podle klasického rozvrhu.

 

"Nemuselo by to být každý den, ale třeba jen v některých dnech v týdnu na část dne,“ sdělila Lednová.

 

 

Podobně by podle ní mohly fungovat také střední školy, konzervatoře a vyšší odborné školy. Studenti středních škol se do škol musí vrátit zejména kvůli praktické výuce, která je v současné době velmi omezená.

 

Ministr školství na vládě zároveň navrhne, aby se od června mohli do speciálních škol vrátit také autisté. "Bude však potřeba prohlášení rodičů, že jsou si vědomi možného rizika nákazy,“ dodala Lednová.

 

Žáky prvního stupně základních škol čekalo několik hygienických opatření. Více v následující reportáži:

 

TN.cz