legenda cirkusu

Zemřel legendární cirkusový principál Jaromír Joo, prohrál boj s covidem

Zemřel cirkusový principál Jaromír Joo
Zdroj: facebook
Petra Štrunc Nevařilová
Petra Štrunc Nevařilová
21.2. 2021 17:22
Téma:

Legenda českého i zahraničního cirkusu, Jaromír Joo, zemřel v sobotu 20. února ve věku 65 let na komplikace způsobené onemocněním covid-19. O úmrtí informovala principálova rodina na Facebooku.

"S bolestí v srdci za celou rodinu Joo oznamujeme, že dne 20. 2. zemřela legenda cirkusového světa, veliký milovník zvířat a showman, principál Jaromír Joo. Manžel, tatínek, dědeček, bratr bude vždy žít dál v našich srdcích. Nikdy na tebe nezapomeneme," zaznělo v oznámení o principálově smrti.

 

Stovky fanoušků začaly rodině okamžitě kondolovat a vzpomínat. "Strašně nás to těší, lidi chodí po republice, kde jsme s cirkusem hostovali, a zapalují svíčky, je to strašně dojemné," vyjádřil se k vlně soustrastných reakcí principálův syn Patrik.

 

 

Jaromír Joo dlouho bojoval s covidem v pražské Fakultní nemocnici Bulovka. "Otec byl po dobu 13 dní v umělém spánku. Nemoc nakonec postihla i ostatní orgány, hlavně plíce," potvrdil redakci TN.cz principálův syn a zároveň poděkoval zdravotníkům, kteří se o jeho tatínka v posledních dnech starali. "Lékaři dělali, co mohli a jsem jim za to strašně vděčný," dodal.

 

Zakladatel Cirkusu Jo-Joo se narodil v roce 1955 v Rychnově nad Kněžnou. Od dětství se věnoval žonglování a provazochodectví. Působil v několika cirkusech, po roce 1989 založil vlastní podnik. Proslavila ho ale především práce s kočkovitými šelmami, se kterými vystupoval po celém světě. S manželkou Marcelou měl dvě děti, syna Patrika a dceru Marcelu. Pohřben bude v pražských Horních Počernicích.

 

Zimoviště cirkusu Jo-Joo navštívil také reportér TN.cz. Podívejte se na reportáž:

Související témata:
TN.cz