Dobrovolná smrt

Znásilněná dívka (17) podstoupila eutanazii: Život byl nesnesitelný

Noa Pothoven
Zdroj: Instagram, Noa Pothoven
Téma:

Noa Pothoven (17) pocházející z Arnhemu, podstoupila eutanazii, na kterou získala práva v Nizozemí. Mladá Holanďanka byla v dětství znásilněna, trpěla post traumatickou stresovou poruchou, depresemi a anorexií.

Minulou neděli zemřela ve své posteli sedmnáctiletá Noa Pothoven. Šokující na tom je, že dívka si vzala život dobrovolně a dopomohla si k tomu eutanazií.


Život měla skutečně složitý. V dětství byla znásilněna. Trpěla post traumatickou stresovou poruchou, depresí a anorexií.Tíhu svého života už nechtěla nést a svěřila se s tím na Instagramu. "Možná ti někoho překvapí, ale byl to můj plán už dlouho a není to impulzivní jednání. Půjdu rovnou k věci. Nejdéle do deseti dnů zemřu. Rozhodla jsem se, že půjdu tam nahoru, protože to, jak trpím, je nesnesitelné," napsala.


GALERIE: Noa Pothoven - eutanazie

1
/
5
Zdroj: Instagram, Noa Pothoven
Noa Pothoven - 5


"Nepřesvědčujte mě, že mám změnit svoje stanovisko. Moje rozhodnutí je konečné. Rozloučím se s těmi nejdůležitějšími lidmi, které mám kolem sebe. Děkuji za podporu," dodala ještě předtím, než svůj život skončila.Podmínky eutanazie v Nizozemí jsou velmi striktní. Pacient musí mimo jiné cítit, že je v opravdu bezvýchodné situaci a nemá naději na zlepšení. Posoudit ho má ještě druhý lékař. Informace přinesl Daily Mail.

han TN.cz