potíže i v německu

186 turistů uvízlo na letišti! Na let v hale čekali celé dva dny

Čekání na zpožděný let
Zdroj: Profimedia
Téma:

Nepříjemný start dovolené zažilo 186 turistů, kteří měli odletět již v sobotu odpoledne z Norimberka do letoviska Hurghada v Egyptě. Kvůli technické závadě na letadle a letovému provozu však museli na letišti počkat až do pondělního odpoledne.

Odbavení cestující, čekali na nástup do letadla s plánovaným odletem v sobotu v 18:40. Na palubu těstě před odletem však přišla výzva, let musel být přerušen z důvodu poškození letadla, píše deník Bild.

 

Cestující byli vyzváni, aby zůstali v bezpečnostní oblasti pro případ, že by byl let obnoven. Tak se ale nestalo a všichni pasažéři museli na letišti zůstat přes noc. „Ze soboty na neděli byly cestujícím zajištěny postele ve speciálním sále i výdej jídla. V neděli večer bylo pak cestujícím zajištěno ubytování v přilehlých hotelech,“ uvedl mluvčí letiště Christian Albrecht pro inFranken.de.

 

 

Zrušený let XG 4665 pocházel od turecké společnosti SunExpress, která provozuje lety převážně po Evropě, Asii a Severní Americe. „SunExpress se omlouvá, že plánovaný let XG 4665 nebyl proveden podle plánu a nemohla být včas provedena alternativní doprava, “ uvedla mluvčí letecké společnosti pro německý Bild.de.

 

Letecká společnost létá nově také z Prahy. Od pátku 12. 6. nabízí společnost českým cestujícím linku do Turecké Antalye každé úterý a pátek.

TN.cz