Velké tajemství Karla Gotta: BRAL JSEM DROGY!

Karel Gott
Zdroj: Korzo
Karel Gott

Tak tohle by od našeho nejpopulárnějšího zpěváka Karla Gotta (72) nikdo nečekal. Stejně jako jeho malířské vzory se pokoušel proniknout do jiné dimenze na křídlech LSD. Skončil v rukou lékařu, uvádí server Aha!

Karel Gott je dnes vzorným manželem a otcem dvou malých dcer, v mládí ale prožil pěkně bouřlivé období. Při malování svých obrazů chtěl podobně jako jiní malíři povzbudit svou fantazii dávkou LSD.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Karel Gott: Šokoval na křtu Urbanové
 

"Člověk si vzpomene na neuvěřitelné věci, které se ukládají do podvědomí,“ přiznal Gott slovenskému magazínu Život. Omamná látka se do jeho těla prý dostala konečky prstů nebo při vdechnutí výparů.
 

"Na každého to působí jinak. Ale něktěří výtvarníci to používali pro nafouknutí vlastní fantazie," dodal mnohonásobný zlatý slavík, který se kvůli drogám dokonce dostal do lékařské péče.
 

Připomeňte si písničku od skupiny Abraxas - Karel drogy nebere, ve které se zpívá, o Karlu Gottovi, který nebere drogy, potože si šetří hlas. Ironií osudu se nyní přiznal, že byť nechtěně, omamnou látku pozřel.


 

Diethylamid kyseliny lysergové, tak zní přesný název drogy, kterou kdysi objevil chemik Albert Hofmann. Byl zároveň první člověk, který pocítil její účinky. Když si doma po práci lehnul, zjistil, že se mu před očima vynořují rozličné fantastické obrazy.
 

Tehdy si uvědomil, že LSD se pravděpodobně vstřebalo do jeho těla přes pokožku konečků prstů a nebo vdechnul výpary při pokusu. Halucinace a přesun do „jiné dimenze“, to byly důvody, pro které později po LSD sahali mnozí známí hudebníci nebo malíři.
 

TN.cz