Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

video drsný dokument

KŘIK, PLÁČ A NÁSILÍ: Takhle norská sociálka odebírá děti z rodin

Synové Evy Michalákové - 1
Zdroj: facebook.com

Česko v posledních týdnech a měsících řeší odebrání dětí české matce Evě Michalákové. V Norsku je to bohužel běžná praxe. Úřad na ochranu dítěte Barnevernet má nad dětmi na norském území prakticky neomezená práva a může s nimi nakládat, jak se úředníkům zlíbí. Nepodléhá soudům ani vládě. A s tímto úřadem teď bojuje paní Eva Michaláková o své dva syny.

O tom, že Norsko odebírá děti častěji než ostatní země, se mluví už pár let. Ze statistik vyplývá, že počet odebíraných dětí se za poslední roky stále zvyšuje. A všímají si toho samozřejmě i ostatní evropské země, jejichž občanů se to často týká. Za poslední roky jsou známy případy dětí z Velké Británie a Ruska.

 

 

A právě Rusové se rozhodli, že na podivné praktiky Barnevernetu upozorní v drsném dokumentu. Bezmála 30minutový film ukazuje, jak funguje Barnevernet v praxi, nechybí výpovědi zoufalých matek, které přišly o své děti, ale mluví právě i děti, které za sebou mají traumata způsobená odloučením od svých biologických rodičů.

 

Eva Michaláková bojuje s norskými úřady o své děti už několik let a zatím to nevypadá, že by se k ní měly brzy vrátit. Dokonce se kvůli tomu nechala rozvést s jejich otcem, také na doporučení norských úřadů - děti jí pak prý spíše vrátí. Nevrátily. Eva Michaláková byla ve středu hostem on-line rozhovoru na TN.cz.

 

 

Podívejte se na krátký dokument, ve kterém jeho autoři ukazují, jak funguje norský Barnevernet. Upozorňujeme, že některé záběry odebírání dětí od rodin jsou drsné a neměly by se na ně dívat lidé s slabší povahou.

 

 


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Kupte kočárek, který mi zničil život! Otec tří dětí dojal inzerátem celý svět

Pokusy na dětech: Na VIDEU nutí malé kluky, aby uhodili dívku. Jak reagovali?

hru TN.cz