Fotbal

Fanoušek napadl fotbalistu Alexe rohovým praporkem

Fanoušek napadl fotbalistu Alexe rohovým praporkem
Zdroj: tn.cz

VIDEO: V utkání japonské fotbalové ligy mezi Kashimou Antlers a Kashiwou Reysol se rozhodl fanoušek řešit svůj vztek trochu netradičním způsobem.

Pokud si myslíte, že fotbaloví výtržníci dělají neplechu jenom v Evropě, tak se mýlíte. Dokonce i v zemi, která je pro každého vzorem úcty k bližnímu svému a slušného chování, se najdou pořádní rabiáti. Je řeč o Japonsku.

Důkaz o tom, že i Japonci se dokáží pořádně rozohnit:


On po mně rohem, já po něm rohovým praporkem

Podle nedělní zprávy polského serveru sport.pl napadl v sobotu jeden z fanoušků týmu Kashima Antlers při ligovém zápase brazilského fotbalistu Alexe, jenž hraje za konkurenční Kashiwu Reysol.


Chuligán vběhl na hřiště, vytrhl ze země rohový praporek a začal jím mlátit brazilského fotbalistu Alexe z týmu Kashiwa Reysol ve chvíli, kdy se připravoval na to, že rozehraje rohový kop. Tento nekorunovaný král fotbalových hooligans naštěstí nezpůsobil brazilskému fotbalistovi žádné vážné zranění. Za to určitě přispěl k tomu, že se do sebe pustili oba tábory fanoušků, které poté musela rozhánět policie.

Fanoušek už se na fotbal nepodívá

Vedení předního japonského klubu Kashima Antlers bylo nekompromisní a výtržníka potrestalo doživotním zákazem vstupu na stadion.  „Je mi na nic z toho, co se stalo,“ řekl prezident klubu Kashima Antlers.

Fotbal versus baseball

Není to první případ, kdy o sobě dali japonští chuligáni vědět. Kvůli masovým výtržnostem, kterých se účastnilo několik tisíc lidí, potrestal japonský fotbalový svaz pokutou 200 tisíc dolarů tamního mistra, Urawu Red Diamonds.


Možná trochu tvrdé tresty v japonské lize mají svoje opodstatnění. Tamní fotbalová soutěž se totiž pere o každého fanouška s velmi populárním baseballem a fotbalový svaz ze Země vycházejícího slunce oprávněně nevsází na heslo „špatná reklama taky reklama“.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události