Fotbal

VIDEO: Podle Křetínského se Lavička odklonil od koncepce

Časté střídání trenérů ale považuje za chybu vedení.

Podle šéfa klubu Daniela Křetínského Lavička představil při svém příchodu výbornou sportovní koncepci a vizi, z níž ale pod tlakem okolností časem ustoupil. Zvlášť u Lavičky to prý bylo velkým překvapením, neboť sliboval větší zabudování mladých hráčů do týmu, k čemuž ale nakonec nedošlo.Křetínský: Lavička si místo uznání chyb stál za svým

"Zpočátku směřoval podle svých plánů, ale najednou z nich nic nezbylo a místo uznání chyb si dál sveřepě stál za svým," prohlásil Křetínský. Tomu se nelíbilo u Lavičky především to, že nedal šanci mladým hráčům. "To byl jeden z důvodů, proč k nám šel. Jenže pak jsme se dozvěděli, že někteří nemají dostatek zkušeností. Přitom si myslím, že příchod Kúdely, Václava Kadlece, Vacka či návrat Kroba byly pro Spartu důležitými transfery pro budoucnost," dodal předseda představenstva.

Křetínský bere střídání trenérů jako svou chybu

Křetínský uznává, že hlavním problémem Sparty je výběr trenérů. Postupně přivedl do klubu Hřebíka, Stanislava Grigu, Bílka a Lavičku, ale nikdo z nich nedokončil započaté dílo. Jediný úspěšný byl Bílek, který získal loni double.


Omylem prý byl už příchod Hřebíka v prosinci 2004 ve chvíli, kdy měl tým pod vedením Františka Straky devítibodový náskok v čele ligy. "To si skutečně vyčítám, na to jsme nebyli připraveni. Měli jsme přivést pana Hřebíka na funkci sportovního ředitele. Jeho odbornosti si moc vážím, takovou jeho nástupci neměli, ale tato mise byla od začátku odsouzena k zániku," vrátil se Křetínský k příběhu, který nastartoval sparťanskou mizérii posledních let.
„Za velké osobní selhání považuji, že se nám za celou dobu ve Spartě nepodařilo stabilně obsadit pozici trenéra. To chyba vedení je,“ zakončil Křetínský.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události