Fotbal

Vedení Baníku jednorázově zvedlo vstupné na Spartu

Za dražším vstupným stojí především sílící náklady na bezpečnostní opatření rizikového zápasu.

Zvýšené náklady na organizaci pondělního duelu 12. kola Gambrinus ligy mezi Baníkem Ostrava a pražskou Spartou přiměly vedení ostravského klubu ke zdražení vstupenek na zápas.


Zdražení o dvacet korun se týká všech sektorů. “Vzhledem ke zvýšenému zájmu o lístky, který teď vnímáme, musíme také mírně navýšit náklady na organizaci zápasu,“ uvedl manažer pro komunikaci a vnější vztahy FC Baník Ostrava Igor Bruzl. Zápas bývá vždy kvůli špatným vztahům mezi fanoušky obou táborů a jejich častým potyčkám zařazen mezi nejrizikovější v Gambrinus lize. Z toho plynou i zvýšené náklady na zabezpečení pořádku.

Marketingový tah aneb jak nalákat na permanentky…

Zvýšené ceny přitom platí teprve od pondělí. Kdo si koupil lístek už před zápasem s Bohemians Praha, získal ho za polovinu jeho obvyklé ceny. V dalším týdnu se lístky prodávaly za tradiční částku. „O tom, že se ceny lístků mohou měnit, se hovořilo už delší čas. Nyní jsme chtěli dát najevo, že se skutečně vyplatí pořídit si permanentku anebo sledovat naše akce a koupit si lístky v balíčcích,“ uvedl Igor Bruzl.


Právě menší ohlas akce při zápase s Bohemians motivoval vedení klubu, aby k takovému kroku sáhlo. „Balíčků, kde byla vstupenka na Bohemku a lístek na Spartu za polovinu ceny, se prodaly jen asi tři stovky. To nás zklamalo. Věříme, že dvacetikorunové navýšení nikoho od návštěvy zápasu neodradí, ale snad bude mít za následek, že příště budou fandové víc sledovat a ochotněji přijímat naše slevové akce. Řešením je také nákup permanentky, v jejíž ceně je až pět domácích zápasů zdarma,“ dodal Igor Bruzl.

Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události