Fotbal

Podolski chce opustit Bayern, ten to ale odmítá

Situace v Bayernu Mnichov je napjatá. Německý reprezentant Lukas Podolski chce klub za každou cenu opustit.

Talentovaný útočník, jenž zazářil na mistrovství světa 2006 v domácím Německu, bouchl pěstí do stolu. Už má dost toho, že se na bundesligové zápasy dívá jenom z lavičky, a trenéru Jürgenu Klinsmannovi vyslal jasný vzkaz. "Rozhodl jsem se, že v zimě chci Bayern jednoznačně opustit. Už jsem to řekl i vedení klubu,“ poznamenal pro deník Bild. V souvislousti s tímto vyjádřením se už hned začalo spekulovat o zájmu Realu Madrid či Interu Milán.

Klinsmann Podolskimu věří. A tak si přivedl Donovana...

Plavovlasý střelec, který se za dva a půl roku neprotlačil napevno do sestavy, vstřelil za Mnichov jen dvanáct ligových gólů. Jenže i tak si ho Klinsmann hodlá v týmu ponechat, a nehodlá o tom příliš diskutovat. "Chceme jít do druhé části sezony alespoň se čtyřmi útočníky a jedním z nich je Podolski," řekl renomovaný kouč na tiskové konferenci před úterním utkání Ligy mistrů mezi Bayernem Mnichov a Steauou Bukurešť.


Přitom pravděpodobnost, že by Podolski začal v bavorském velkolklubu pravidelně hrát, ještě klesne po lednovém příchodu amerického útočníka Landona Donovana. Ten podepsal kontrakt na několikaměsíční hostování.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události