Fotbal

Slavia porazila Spartu v silvestrovském derby

Tradiční derby, které se vždy hraje v poslední den roku, přineslo zajímavou podívanou a výhru borců z Edenu.

Silvestrovské derby mezi fotbalovými internacionály pražských "S" vyhrála Slavia nad Spartou 6:4. Na hřišti s umělou trávou v Praze-Edenu dnes domácí výběr vrátil soupeři loňskou porážku a v 23. ročníku zvítězil už pošestnácté. Sparťané se radovali alespoň v utkání hráčů nad 50 let, které tým v rudých dresech vyhrál 5:2 a navázal na loňský triumf.

Řehák opět provokoval

Ještě v poločase hlavního duelu přitom před 2500 diváků vedla 2:1 Sparta, která před rokem ukončila šestileté čekání na vítězství. Strůjcem obratu byl však trenér českého mistra Karel Jarolím, který odvěkému rivalovi vstřelil dva góly, další dva přidal také Janoušek a ze sparťanského vedení 4:3 rázem nic nebylo.


Souboj "mladíků", jak je nazýván hlavní zápas, byl již tradičně pořádně ostrý. A stejně jako v minulých sezonách se o to staral především nynější slávistický asistent Pavel Řehák, který dohrával souboje jako kdysi v první lize a nakonec po strkanici viděl i žlutou kartu.


"Bylo to asi až moc ostré. Tolik faulů není obvyklé na Silvestra vidět. Ale tak už to je - před zápasem jsme kamarádi, na hřišti se ta rivalita znovu projeví," řekl po zápas sparťan Miroslav Baranek, který byl jedním ze dvou nováčků v derby.
Na slávistické straně debutoval Luděk Zelenka, který byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu v sešívaném dresu. Na druhé straně se pocty dočkal kapitán Horst Siegl.


Nad 35 let (bilance po utkání 16-3-4):
Slavia - Sparta 6:4 (1:2)
Branky: 39. a 43. K. Jarolím, 40. a 48. Janoušek, 5. Řehák, 26. Luděk Zelenka - 12. Kukleta, 15. Siegl, 33. Svoboda z pen., 40. Josef Němec. Rozhodčí: Zvonič - Vodička, Benát. ŽK: Řehák (Slavia). Diváci: 2500.
Sestavy:
Slavia: Klíma - Janů, Janoušek, Jeslínek, Janoušek, Kuka, Řehák, Kozel, Medynský, F. Veselý ml., Čáp, Nečas, K. Jarolím, Váňa, Luděk Zelenka.
Sparta: Sova - Z. Svoboda, J. Novotný, Straka, Vrabec, Siegl, Horňák, Josef Němec, Mlejnek, Budka, J. Jarolím, Baranek.


Nad 50 let (bilance po utkání 2-2-2):
Slavia - Sparta 2:5 (1:3)
Branky: Čáp, Lubas z pen. - Čabala 2, Raška, Slaný, Kabyl. Rozhodčí: Krondl.
Sestavy:
Slavia: Šticha - Čičatka, Frydrych, P. Herda, Lubas, Pauřík, Peclinovský, Příložný, F. Veselý st., Čáp, Zlámal, Šimurka.
Sparta: Tintěra - Táborský, Caudr, Čabala, Jurkanin, Kotek, Pešice, Raška, Slaný, Táborský, Mlejnek, Denk, Kabyl.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události