Tenis

Andy Murray vyhrál v úvodu sezony nad Blakem, Davyděnko porazil Roddicka

Úspěšně vstoupili do nové sezony na exhibičním turnaji Capitala World Tennis Championship tenisté Andy Murray a Nikolaj Davyděnko.

Capitala World Tennis Championship zažívá svůj první ročník, na kterém se má ještě před ostrým startem sezony předvést nejlepší šestice hráčů světa. Ti v tenisovém komplexu Zayed Sports City ve Spojených arabských emirátech odehrají během tří dnů pět zápasů, ze kterých vzejde celkový vítěz.

Murray nedal šanci Blakeovi

V úvodním utkání na turnaji porazil Rus Nikolaj Davyděnko ve dvou setech dvakrát 6:4 Američana Andy Roddicka a v semifinále se střetne se světovou jedničkou Španělem Rafaelem Nadalem.


Ve druhém čtvrtečním utkání zdolal Brit Andy Murray dalšího Američana Jamese Blakea taktéž ve dvou setech, když v každém povolil svému soupeři pouhé dvě hry.
"Murray se zlepšuje každým zápasem, ve kterém ho vidím hrát a ve kterém proti němu nastoupím. Možná se mu jednou v tomto roce dokážu vyrovnat, nyní ale hraje skutečně dobře. Je jedním z aspirantů na titul na Australian Open," řekl po zápase pro Sky Sports Blake.


Samotný Murray byl po utkání spokojený: "Hrál jsem mnohem lépe, než jsem od prvního utkání v novém roce čekal. Proti Federerovi to bude skvělé utkání. Hrál jsem s ním několikrát v uplynulém roce a vždy se mi proti němu dařilo. Jedná se o skvělou přípravu na Australian Open."

Výsledky:
Murray (Brit.) - Blake (USA) 6:2, 6:2, Davyděnko (Rus.) - Roddick (USA) 6:4, 6:4.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události