Fotbal

Šejkové v čele Manchesteru City rozbili bank. Koupili Bridge z Chelsea

Arabští majitelé anglického fotbalového klubu Manchester City hodlají během zimního přestupního období pustit kohoutky od svých naftových účtů. Důkazem toho je příchod Waynea Bridge z Chelsea.

První posilou Manchesteru City, který díky arabským šejkům nemá finanční potíže, se stal v zimním přestupovém období obránce londýnské Chelsea Wayne Bridge. Blues od Citizens vyinkasují 10 milionů liber, tedy asi 280 milionů korun. Bridge v novém působišti podepsal smlouvu na 4,5 roku.

Přestup byl avizován již v pátek

Levý obránce dostal požehnání k přestupu od svého dosavadního zaměstnavatele již v pátek. "Manchester projevil o Wayna zájem a my jsme jim dali povolení, aby se s ním bavili o přestupu,“ komentoval celou situace mluvčí Chelsea.


"Potřebujeme se Waynem pobavit o detailech smlouvy, které se ho týkají. Pokud jednání dopadnou dobře, Wayne se stane hráčem Manchesteru City, což je náš cíl,“ řekl manažer manchesterského klubu Mark Hughes v pátek. V sobotu již bylo jasné, že rozhovory dopadly úspěšně.


"Wayne bude zřejmě večer cestovat do Manchesteru, kde snad vše dopadne podle plánu a v sobotu bude moci podstoupit zdravotní prohlídku,“dodal v pátek večer Hughes, který si Bridge všiml už v době, kdy ještě hrával v Southamptonu."Byl výjimečný a navíc na něm bylo vidět, jak se rok od roku zlepšuje. Budu nesmírně potěšen, pokud budu Wayna moci uvítat v našem týmu,“ dodal. Jeho přání se brzy splnilo.

V Chelsea nebylo pro výborného obránce místo

Dvaatřicetinásobný reprezentant Bridge působil v Chelsea od roku 2003 po přestupu ze Southamptonu. Jeho situace na Stamford Bridge se zkomplikovala o tři roky později, kdy po jeho návratu z půlročního hostování ve Fulhamu přišel do týmu hvězdný Ashley Cole z Arsenalu.


Loni v červenci podepsal Bridge s klubem novou čtyřletou smlouvu, nicméně ani ta mu více herních příležitostí nezaručila. Pokud nenastoupil Cole, nový trenér Luiz Felipe Scolari dal na levé straně obrany příležitost Julianu Bellettimu.

Doplní kádr Chelsea Rus Žirkov?

Přestože trenér londýnské Chelsea Scolari prohlásil, že v lednovém přestupním termínu nepotřebuje žádné posily, možná přeci jen přijde z CSKA Moskva ruský reprezentant Jurij Žirkov. Podle britského listu Daily Mail o svého krajana usiluje majitel klubu Roman Abramovič.


"Žádné posily v lednu nepřijdou,“ tvrdil před pár týdny Scolari. Prodej obránce Waynea Bridge za 10 milionů liber do Manchesteru City ale může situaci změnit. O příchod Žirkova prý hodně stojí ruský majitel klubu Abramovič.


Pětadvacetiletý Žirkov je schopen nastupovat na všech postech na levé straně sestavy: od obránce, přes záložníka až po křídlo. Za CSKA Moskva hraje od roku 2004, za reprezentaci stihl už 28 utkání. V Rusku má přezdívku "Ruský Ronaldinho". Kromě Chelsea se o Žirkova zajímají také Barcelona a Juventus Turín.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události