Tenis

Francie zdolala na úvod Hopmanova poháru Taiwan

Ve svém úvodním vystoupení na tenisovém Hopmanově poháru v australském Perthu porazili Francouzi v sobotu Taiwan 3:0.

O vítězství Francie se postarala dvojice Alizé Cornetová a Gilles Simon. Cornetová nejprve zdolala ve dvouhře Šu-Wej Sie 6:4 a 6:4 a Simon, který zakončil loňský rok na sedmém místě žebříčku ATP, si poradil s Jen-Sun Lu v poměru 6:3 a 7:6. Ve smíšené čtyřhře si pak francouzský pár poradil s tím taiwanským v poměru 6:4 a 7:6.


"Dnes jsem hrál skvělý tenis. Když jsem ale vedl 6:3 a 3:1, ztratil jsem trochu koncentraci a soupeř začal hrát lépe. Nakonec jsem měl i trochu štěstí, protože jsem mohl ztratit druhý set," řekl Simon. Menší problém s časovým posunem pak měla jeho krajanka Cornetová: "Když jsem hrála, byly ve Francii tři hodiny ráno. Necítila jsem se proto v nejlepší formě. Občas jsem měla problémy s dechem, ale je hezké vyhrát."

Po dlouhé pauze se představí Hewitt

Hopmanův pohár pokračuje v neděli soubojem Marata a Dinary Safinových z Ruska s italským párem Flavia Pennettaová a Simone Bolelli. V pondělí se pak na kurtu v rámci souboje domácích tenistů s Německem objeví i Lleyton Hewitt, který kvůli zranění kyčle nehrál od OH v Pekingu. Čeští tenisté se turnaje neúčastní.


Titul na Hopman Cupu obhajují Američané, kteří do turnaje vstoupí pondělním soubojem se Slovenskem. Ve skupině A se utkají ještě s Německem a Austrálií. Ve skupině B se pak představí Rusko, Francie, Itálie a Taiwan. V pátečním finále poměří síly vítězové obou skupin.

Hopmanův pohár (Perth)
- sobotní zápasy:

Francie - Taiwan 3:0

Cornetová - Šu-Wej Sie 6:4, 6:4
Simon - Jen-Sun Lu 6:3, 7:6(8)
Cornetová, Simon - Šu-Wej Sie, Jen-Sun Lu 6:4, 7:6(9)

Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události