Fotbal

Fotbalista Besta už za Brno nenastoupí

Kontroverzní útočník si hledá zahraniční angažmá a v moravské metropoli pokračovat nebude.

Fotbalový útočník Aleš Besta v Brně definitivně končí. Po úvodním tréninku zimní přípravy to řekl trenér jihomoravského celku Miroslav Beránek.

Besta nechtěl zůstat

Nový brněnský kouč vedl s Bestou během prosince rozhovory, z nichž vyplynulo, že důrazný fotbalista už nemá zájem hrát za Brno a jeho prioritou bude během zimního přestupního termínu sehnat práci v zahraničí. "Aleš chce přestoupit a my s vedením to akceptujeme," uvedl Beránek.


Pětadvacetiletý Besta bude do svého odchodu trénovat s třetiligovým béčkem. "Vím, že je o něj zájem ze dvou zemí, které mají krátkou zimní přípravu. Pro všechny strany bude nejlepší, když se Alešův odchod uzavře co nejdříve," pravil kouč Brna.

Návrh na omluvu nepřijal

Bestu klub postavil mimo tým po zářijové roztržce na tréninku se spoluhráčem Markem Střeštíkem a tehdejším trenérem Petrem Uličným. Pár dní poté se mohl vrátit, ovšem odmítl se omluvit. "Takový návrh jsem nemohl přijmout, protože jsem se ničeho nedopustil," trval tehdy na svém Besta, od jehož vyřazení z kádru se Brnu nedařilo a po šestnácti kolech Gambrinus ligy je až desáté.


Nejlepší střelec Brna v minulé sezoně byl v listopadu na testech v Charltonu, ovšem ten jej chtěl angažovat až v létě příštího roku, kdy bude hráč k dispozici zadarmo. Podle informací agentury Mediafax by jeho dalším působištěm mohl být tým hrající nejvyšší soutěž ve Švýcarsku.

Beránek chce během zimní přestávky zatraktivnit hru

Atraktivní hra, efektivní koncovka a naučit tým zase vyhrávat. To jsou cíle trenéra Beránka v Brně. "Fotbal se hraje na góly a těch jste na podzim moc nedali. Musíte se častěji pokoušet o střelbu, jinak to nepůjde," říkal svým svěřencům během úvodního tréninku.


Největší zimní posilou Brna je útočník Zbyněk Pospěch, který už na podzim podepsal tříletou smlouvu, ale první část sezony dohrál v Artmedii Bratislava. "Kvalitní útočník by měl za půl sezony vstřelit šest branek, ale u nás zatím žádný takový není. Snad se to zlepší," věří Beránek.


Ten je už třetím koučem, který v této sezoně povede Brno. Po odvolaném Petru Uličném v říjnu dočasně převzal mužstvo Aleš Křeček, který se po Beránkově nástupu opět přesunul do pozice asistenta.

rk, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události