Fotbal

Talentovaný záložník Morávek je na stáži v německém Schalke

Velký talent českého fotbalu Jan Morávek opustil vršovický Ďolíček zatím jen dočasně. K přestupu dojde nejdříve v létě.

Devatenáctiletý záložník Bohemians 1905 Jan Morávek je všeobecně považován za jeden z největších českých talentů. Není tedy divu, že kolem něj již nějaký čas krouží náhončí zahraničních klubů.

Zájemců je celá řada

Morávek na sebe mimo jiné upozornil na letošním ME hráčů do 19 let, český výběr získal doma bronz. Tvořivý záložník, který je přirovnáván k Tomáši Rosickému, momentálně pomáhá Klokanům v druhé lize k návratu mezi elitu.


"Registrujeme zájem několika klubů z Německa, Nizozemska, Francie a Itálie. Jak už jsme předem deklarovali, Jan Morávek odejde nejdříve v létě, ale již teď chceme na přestupu pracovat. Honza ale nechce jít do neznámého prostředí a nechceme se zajímat jen o nejvyšší nabídku. Záleží nám na tom, aby se Honzova kariéra dál vyvíjela pozitivním směrem," tlumočil stanovisko klubu na oficiálních stránkách ředitel Bohemians 1905 Lukáš Přibyl.

Morávek: Raději se budu domlouvat anglicky

Nejvážněji zatím vypadá zájem předního německého klubu Schalke 04. Tam také Morávek odletěl na týdenní stáž, během níž by měl odehrát i poločas přípravného zápasu.


Do Německa odletěl reprezentant do 21 let v pátek večer a v sobotu odpoledne absolvoval první trénink. "Moc se do Německa těším a jsem trochu nervózní. Čeká mě hodně nových věcí, nepůjde jen o fotbal, ale o celé fungování klubu,“ poznamenal před odletem záložník Bohemians 1905. "Ve škole se učíme německy, takže základy zvládám, ale raději se budu domlouvat angličtinou,“ dodal. Z Německa se vrátí v pátek 9. ledna.

Podle Přibyla bude přestup uzavřen nejdřív v létě

"Cílem je, aby Honza poznal zázemí klubu a lidi, se kterými by mohl jednou spolupracovat," vysvětlil Přibyl a zároveň uklidnil fanoušky Klokanů, že přestup není momentálně na pořadu dne.


Sám Morávek již dříve avizoval, že chce před odchodem na zahraniční angažmá v Čechách nejprve složit maturitní zkoušku, která jej čeká letos. "Případná jednání se Schalke i s dalšími kluby povedeme v příštích měsících. Zatím ani při jednom jednání nepadla přestupová částka,“ dodal Přibyl.

Nespěchá ani Morávkův agent

Nejbližší termín možného přestupu tedy připadá v úvahu až v létě. Zmařit Morávkovy šance na fotbalový růst a úspěšnou kariéru totiž nehodlá jeho současný klub, ani hráčův agent. "Jsme s Bohemkou na jedné vlně. Do přestupu se netlačíme za každou cenu, Honza má v Bohemce dlouhodobou smlouvu. Prioritou je, aby Honza hrál a mohl dál růst, podle toho také zvolíme klub,“ uzavřel Morávkův zástupce Jiří Stejskal.

Fanoušci Klokanů mladého Morávka obdivují natolik, že mu složili vlastní chorál:

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události