Chelsea si neporadila s třetiligovým soupeřem, výprask dostali Citizens

Ve třetím kole Anglického poháru se nedařilo favoritům. Z kola ven jsou Manchester City, Stoke, své duely budou opakovat Chelsea, West Bromwich i obhájce trofeje Portsmouth.

Těžký den zažily týmy Premier League při zápasech 3. kola FA Cupu. Na zisk prestižní Anglického poháru ztratily naděje nováček nejvyšší soutěže Stoke City, který prohrál 0:2 na hřišti až třetiligového Hartlepoolu. Ten se mezi posledních 32 celků dostal díky brankám Nelsona a Foleyho.

Zbohatlíci z Manchesteru City si uřízli ostudu, Chelsea čeká odveta

Opravdovou bombou se ale stal debakl Manchesteru City s druholigovým Nottinghamem Forest. Bohatí šejkové sice chtějí do svého týmu přilákat balíky peněz největší světové hvězdy, v Premier League ale hraje City druhé housle a po porážce 0:3 je venku ze hry v domácím poháru. Zatímco Wayne Bridge oslavoval přestup za 10 milionů liber z Chelsea do Manchesteru, zdrtily branky Tysona, Earnshawa a Garnera jeho nové spoluhráče na hřišti.

Vítěz posledního ročníku FA Cupu Portsmouth si bude muset svůj zápas s druholigovým Bristol City po remíze 0:0 zopakovat. To samé čeká loňského finalistu a nováčka Premier League West Bromwich Albion. Na remíze 1:1 s třetiligovým Peterborough nic nezměnila ani účast českého střelce Romana Bednáře.

Stejný osud čeká kvůli inkasované brance v nastaveném čase i londýnskou Chelsea. Svěřenci trenéra Luize Felipe Scolariho potvrdili nevyrovnanou formu v této sezoně. Proti třetiligovému Southendu se jako první díky střele Kaloua prosadil v 31. minutě favorit, v první minutě nastaveného času ale vyrovnal Clarke. Český brankář Petr Čech dostal volno a nebyl ani na lavičce náhradníků.

Loňský účastník Premier League se trápil se soupeřem z páté ligy

Nevídaný fotbalový zážitek přichystal o Derby County, které minulý rok sestoupilo z Premier League, spolu s účastníkem až páté nejvyšší soutěže Forest Green. Tento celek je navíc momentálně na sestupových pozicích Blue Square Premier, ale proti Derby začal snově. Již ve 20. minutě totiž po brankách Smithe a Lawlese vedl 2:0. Ještě do poločasu ale dokázali vyrovnat Hulse s Albrechtsenem.

Ve druhé části drama pokračovalo. V 72. minutě poslal outsidera opět do vedení Stonehouse ranou zpoza vápna. Forest Green se ale nakonec staly osudnými tvrdá hra a vlastní nedisciplinovanost. Za tři minuty vyrovnal po přímém kopu Paul Green a opakování duelu odmítl úspěšnou exekucí pokutového kopu v 86. minutě Steve Davies. Za penaltový faul byl navíc vyloučen Lawless.

Van Persie zachraňoval Arsenal

Drobné problémy měl i londýnský Arsenal s Plymouthem. Jeho trenér Arséne Wenger postavil oproti svým zvyklostem takřka ideální sestavu, odpočívat nechal jen kanonýra Emmanuela Adebayora a brankářskou jedničku Almuniu. Arsenal šel do dvoubrankového vedení po akcích nizozemského štírka Robina van Persieho.

Ten nejprve chvíli po začátku druhé půle přesně hlavičkoval po Nasriho rohovém kopu, o čtyři minuty později jeho centr na Bendtnera poslal za záda vlastního brankáře David Gray. Za necelou minutu ale zápas zdramatizoval Karl Duguid. Pojistku na výhru 3:1 pak Kanonýrům vystřelil nejlepší hráč na hřišti Van Persie až v 84. minutě.

Arsenal - Plymouth Argyle 3:1 (0:0)
Branky: 47. a 85. Van Persie, 50. Gray vl. - 53. Duguid.

Cardiff City - FC Reading 2:0 (0:0)
Branky: 57. McCormack, 83. Ledley.
Český reprezentační záložník Marek Matějovský odehrál v dresu Readingu celý zápas.

Charlton Athletic - Norwich City 1:1 (1:0)

Branky: 20. Shelvey - 71. Lupoli.

FC Chelsea - Southend United 1:1 (1:0)
Branky: 31. Kalou - 90+1. Clarke.
V brance Chelsea dostal tentokrát přednost italský gólman Carlo Cudicini, česká reprezentační jednička Petr Čech nebyla ani mezi náhradníky, dvojkou byl Portugalec Hilário.

Coventry City - Kidderminster Harriers 2:0 (0:0)
Branky: 52. McKenzie, 82. Best.

Forest Green Rovers - Derby County 3:4 (2:2)

Branky: 14. J. Smith, 20. Lawless, 72. Stonehouse - 40. Hulse, 45+1. Albrechtsen, 76. Green, 87. Davies z pen. ČK: 86. Lawless (For.).

Hull City - Newcastle United 0:0

Ipswich Town - FC Chesterfield 3:0 (0:0)

Branky: 50. Walters z pen., 53. Counago, 88. Stead.

Kettering Town - Eastwood Town 2:1 (1:0)

Branky: 24. Westcarr, 58. Seddon - 60. Robinson.

Leicester City - Crystal Palace 0:0

Macclesfield Town - FC Everton 0:1 (0:1)

Branka: 43. Osman.

Manchester City - Nottingham Forest 0:3 (0:2)

Branky: 38. Tyson, 42. Earnshaw, 75. Garner.

FC Middlesbrough - AFC Barrow 2:1 (1:0)
Branky: 23. a 62. Alves - 80. Walker.

FC Millwall - Crewe Alexandra 2:2 (2:1)

Branky: 40. Laird, 45+2. Frampton - 12. Lawrence, 58. Shelley.

FC Portsmouth - Bristol City 0:0

Queens Park Rangers - FC Burnley 0:0
V brance QPR odchytal celý zápas český brankář Radek Černý.

Sheffield Wednesday - FC Fulham 1:2 (1:1)

Branky: 21. Spurr - 12. a 88. Johnson.

AFC Sunderland - Bolton Wanderers 2:1 (0:0)
Branky: 57. Jones, 67. Cissé - 79. Smolarek.

Torquay United - FC Blackpool 1:0 (1:0)

Branka: 32. Green.

FC Watford - Scunthorpe United 1:0 (0:0)

Branka: 67. Rasiak.

West Bromwich Albion - Peterborough United 1:1 (0:0)

Branka: 64. Olsson - 87. Mackail-Smith.
Český reprezentační útočník Roman Bednář nastoupil v základní sestavě domácích a v 76. minutě ho vystřídal Craig Beattie.

West Ham United - FC Barnsley 3:0 (2:0)
Branky: 10. Ilunga, 39. Noble z pen., 68. C. Cole.
Český brankář Jan Laštůvka strávil celý zápas na lavičce náhradníků.