Fotbal

Podolskiho dny v Bayernu jsou sečteny, nahradí ho Olič

Slávistický kat Ivica Olič se v létě přesune do bavorského velkoklubu. Hamburk za něj nedostane ani euro.

Chorvatskému ostrostřelci, který v Poháru UEFA školil obránce Slavie, totiž v létě končí v Hamburku smlouva a novou odmítl podepsat. Místo toho se dohodl s manažerem Bayernu Mnichov Uli Hoenessem, který Oliče zlákal tříletým kontraktem.


Přestup vyhlášeného kanonýra znamená zelenou k odchodu útočníka Lukase Podolskiho. Ten se v Bayernu dlouhodobě trápí a přání změnit dres vyhlásil už několikrát.

Chcete Podolskiho? Připravte si tučný měšec

K úplnému dotažení Oličova přestupu má dojít v nejbližších dnech. "Dohodli jsme se. Už chybí jen podpisy," poznamenal Hoennes a vůbec poprvé vyhlásil do světa cenu, za kterou je k mání nadbytečný Podolski.


Jak informoval německý deník Kicker, jedná se o částku 10 milionů euro (270 milionů korun).


"Řekli jsme, že chceme dvouciferné číslo. To znamená nejméně 10 milionů euro. Pokud takovou částku nedostaneme, žádný klub Podolského nezíská,“ upřesnil Hoennes, který má na talentovaného snajpra hned několik nabídek.


Údajně se o něj zajímají Tottenham Hotspur, Manchester City, AS Řím a Olympique Marseille.


Bayern Podolskiho nepotřebuje, útočnou sílu vidí v duu Miroslav Klose - Luka Toni. Teď jde jen o to, aby za plavovlasého střelce vyinkasoval co největší sumu.

Sagnol zřejmě ukončí kariéru

V Mnichově však musí řešit i velmi nepříjemnou záležitost. Kopačky na hřebík zřejmě definitivně pověsí francouzský zadák Willy Sagnol, kterého trápí zranění podkolenní šlachy. Tedy stejný problém, jenž vyřadil ze hry Tomáše Rosického...Sagnolovi nepomohla ani série operací, jeho kariéra stagnuje už dva roky. Poslední chirurgický zákrok absolvoval v srpnu a nyní měl zasáhnout do zimní přípravy Bayernu, ale to se nejspíš nestane. "Je to velmi složité, protože to nedopadlo podle předpokladů. Willy bude diskutovat s odborníky, zda ještě bude moct hrát fotbal," řekl trenér mnichovského celku Jürgen Klinsmann.


"Nemůže ani lehce trénovat, vyklusávat také ne a stále má bolesti. Dali jsme mu čas na zotavení, ale tohle je opravdu neuvěřitelné. Je mi ho líto," dodal Klinsmann.


Není proto vyloučena vzájemná dohoda  o ukončení smlouvy a následný Sagnolův verdikt, že v kariéře pokračovat již nebude.


hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události