Skácelův Southampton neměl proti United nárok

Obhájce titulu Manchester United postoupil do 4. kola Anglického poháru po jasné výhře 3:0.

Duel 3. kola FA Cupu mezi domácím druholigovým Southamptonem a Manchesterem United měl jasného favorita. Během devadesáti minut se předpoklady potvrdily a nabytý stadion Saints po závěrečném hvizdu nemohl než zklamaně povzdychnout.

Skácel odehrál celý zápas a viděl žlutou kartu

V dresu domácích odehrál celé utkání na levém kraji obrany Rudolf Skácel a především v prvním poločase patřil k nejlepším hráčům Southamptonu. Hrdinou Saints byl v zápase ale především brankář Davis, který čelil více než 20 střelám, z nichž mnohé měly punc gólových.

ZÁPAS JSME SLEDOVALI V ON-LINE REPORTÁŽI ZDE.

Poprvé se hráči United mohli radovat po rohovém kopu ve 21. minutě, kdy nejprve hlavičku O´Shea vytáhl Davis, ale Welbeck sám před brankovou čárou nezaváhal.

Hosté předvedli v druhé půli exhibici

Situaci domácím ještě zkomplikoval v 36. minutě přemotivovaný Paterson, který brutálně zajel do stopera Vidiče a musel předčasně pod sprchy. Oslabený Southampton nedokázal pak již účinně vzdorovat silnému soupeři a ještě dvakrát inkasoval.

SOBOTNÍ VÝSLEDKY FA CUPU NAJDETE ZDE
.

Nejprve nařídil hlavní rozhodčí pokutový kop za ruku domácího obránce, který horní končetinou zablokoval střelu Naniho z přímého kopu. Sám Nani pak s přehledem penaltu proměnil. Poslední zásah si v 81. minutě připsal po ideálním pasu Rooneyho střídající Gibson. Závěr zápasu se odvíjel spíše jako exhibice fotbalistů Manchesteru United.

Aston Villu zachránila od blamáže až penalta

Aston Villa nastoupila proti soupeři ze čtvrté ligy, přesto měla s očekávanou výhrou nad Gillinghamem mnohem více práce. Postup jí zajistil autor dvou branek James Milner, který za nerozhodného stavu 1:1 proměnil jedenáct minut před koncem pokutový kop.

FA Cup, 3. kolo
- nedělní zápasy:

Gillingham - Aston Villa 1:2 (0:1)

Branky: 57. Jackson - 14. a 79. z penalty Milner.

Southampton - Manchester United 0:3 (0:1)

Branky: 20. Welbeck, 48. z penalty Nani, 81. Gibson. ČK: 37. Paterson (Southampton).
Český obránce Southamptonu Rudolf Skácel odehrál celý zápas, ve 37. minutě dostal žlutou kartu za faul na Naniho.