Sport

Záhrobská: S rostoucí sebedůvěrou víc riskuju

Česká lyžařka Šárka Záhrobská potvrdila stabilní formu ve slalomu, v Záhřebu vybojovala bronz.

Brzy čtyřiadvacetiletá závodnice Šárka Záhrobská třetím místem v závodu Světového poháru v Záhřebu potvrdila, že je slalom její dominantní disciplínou. Po listopadovém premiérovém vítězství v Aspenu opět vystoupala na stupně vítězů.

Záhrobská: Přálo mi štěstí

“Závod byl poměrně obtížný. Nejenom tím, že je tady poměrně dlouhá slalomová trať, ale i povrch tady byl velmi ledový, hlavně v té spodní části. V prvním kole jsem měla poměrně velkou ztrátu, protože jsem tam udělala pár velkých chyb. Ve druhém kole se mi jízda podařila mnohem lépe a přálo mi i štěstí,“ uvedla pro tn.cz Záhrobská.


Závod totiž nedokončily dvě ženy, které byly po prvním kole před ní. “Veronika Zuzulová a Lindsey Vonnová to na tom problematickém místě nezvládly a vypadly. Taky díky tomu jsem se posunula na třetí místo, což mi udělalo samozřejmě velkou radost,“ vykládala čeká závodnice.

Spolehlivá Záhrobská stále více riskuje

Narozdíl od svých konkurentek Záhrobská takřka pokaždé slalom dokončí, což zvyšuje její šance v celkovém umístění této disciplíny Světového poháru. “Je důležité si říct, že soupeřky dojedou dvakrát do cíle, jednou zvítězí a jednou jsou třeba třetí, a pak jednou, dvakrát vypadnou. Jestli já pravidelně dojíždím a pohybuji se kolem pátých, šestých míst, jsem na tom lépe,“ ví moc dobře mistryně světa ve slalomu z roku 2007.


Sama ale tuší, že její spolehlivost může brzy skončit, na vině pak bude nejspíš nabytá jistota ve vlastní síly. “Vůbec bych se nedivila, kdybych některý závod nedokončila, protože pokud chcete vyhrávat, tak musíte riskovat. A s tím riskováním přichází i výpadky. Já málokdy vypadávám a s rostoucí sebedůvěrou i víc riskuju.“

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události