Sport

Bischofshofen znovu uvidí bratrovražedný souboj českých skokanů

V posledním závodu Turné čtyř můstků se v úterý v Bischofshofenu představí tři čeští reprezentanti. Kromě Jakuba Jandy, který se v kvalifikaci blýsknul 11. místem, postoupil ještě Roman Koudelka. Ten vyzve ve vyřazovacím souboji Borka Sedláka.

Štěstí v neštěstí. Přesně tak se dá charakterizovat situace českých skokanů, kteří nastoupí, podobně jako v minulém závodě v Garmisch - Partenkirchenu, v k.o. systému proti sobě. A stejně jako v Německu bude jedním z aktérů skoro bratrovražedného souboje Roman Koudelka, jenž obsadil v kvalifikaci 20. místo. Ondřeje Vaculíka, který tentokrát nepostoupil, však narozdíl od Ga-Pa vystřídá Borek Sedlák. Ten si doskočil na můstku Paula Ausserleitnera pro 31. místo. Souboj krajanů má v sobě i něco pozitivního. Alespoň jeden z nich se určitě představí ve druhém kole.

Jandu innsbrucký propadák zřejmě nepoznamenal

Nejlépe z Čechů si dnes počínal Janda, který přitom v neděli v Innsbrucku poprvé v této sezoně Světového poháru nepostoupil do finálového kola. V kvalifikaci, v níž skočil 129 m, skončil jedenáctý a v prvním kole se utká s ruským skokanem Pavlem Karelinem.


Jeho krajan Dmitrij Vasiljev, který má v posledních dnech parádní formu, se blýsknul skokem dlouhým 137 m a do úterního závodu nastoupí z prvního místa. Jako čtvrtý nejlepší muž kvalifikace se v posledním díle sledovaného podniku představí Wolfgang Loitzl, jehož krajan Gregor Schlirenzauer, stejně jako další z favoritů Simon Amman, dnes šetřili síly.

Kvalifikace na závěrečný závod Turné čtyř můstků v Bischofshofenu:

1. Vasiljev (Rus.) 138,6 b. (137 m), 2. Jacobsen (Nor.) 138,5 (137,5), 3. Schmitt (Něm.) 135,4 (135,5), ...11. Janda 121,7 (129), 20. Koudelka 115,3 (126), 31. Sedlák 103,9 (120,5), ...55. Vaculík (všichni ČR) 93,3 (116) - nepostoupil.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události