Fotbal

Portsmouthu se rozpadl útok z minulé sezony - po Barošovi odešel i Defoe

Anglický fotbalový klub Portsmouth potvrdil, že se produktivní útočník Jermain Defoe vrací do Tottenhamu.

Anglický fotbalový reprezentant Jermain Defoe se po necelém roce vrací do Tottenhamu. Útočník, který byl v jarní části minulé sezony nejlepším kanonýrem Pompey a klubu vystřílel i vítězství v prestižním FA Cupu, tak opět míří pod křídla svého oblíbeného manažera Harryho Redknappa.

Portsmouth za rok vydělal 7,5 milionu liber

Podle britských médií by za návrat svého "ztraceného syna" měl londýnský celek zaplatit 15 milionů liber (433 milionů korun). Před necelým rokem stál transfer Defoa opačným směrem asi polovinu. Portsmouth tedy na Redknappově zálibě v tomto útočníkovi slušně vydělal.


V dresu Portsmouthu nastřílel Defoe ve 31 zápasech 15 branek a v probíhající sezoně je se 7 trefami o jeden gól druhý v klubové statistice za novu tváří Peterem Crouchem. 

Do Pompey si Defoa přivedl v únoru minulého roku manažer Harry Redknapp, který v probíhajícím ročníku odešel trénovat bohatý, ale tápající Tottenham. Uznávaný odborník ale bez svého oblíbeného hráče dlouho nevydržel a získal jej hned v nejbližším přestupovém období do svého kádru.


Redknapp si na jaře spolu s Defoem přivedl do Portsmouthu na hostování i českého reprezentačního útočníka Milana Baroše z francouzského Lyonu. Pohaslá hvězda byla ráda za šanci pravidelně nastupovat před blížícím se mistrovstvím Evropy. Baroš sice podával dobré výkony, během půlročního angažmá se ale nedokázal prosadit, a tak nikoho nepřekvapilo, že v Pompey skončil. 

Jeho kroky v letním přestupovém období pak zamířily do tureckého Galatasaray Istanbul, kde si Baroš konečně vzpomněl na své lepší časy a momentálně kraluje tamním ligovým kanonýrům. Místo Baroše si Redknapp do Portsmouth přivedl málo vytěžovaného útočníka Liverpoolu Petera Crouche. "Pavouk", jak se vytáhlému a hubenému kanonýrovi říká, zatím naplňuje naděje, které do něj vedené Pompey vkládalo.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události