Motorsport

Britští piloti jsou po nehodě na Dakaru v kritickém stavu

Dvojice účastníků Rallye Dakar leží už od první etapy v nemocnici v Santa Rose a lékaři je dokonce museli uvést do umělého komatu.

Paul Green a jeho navigátor Matthew Harrison měli v sobotu na trase z Buenos Aires do Santa Rosy se svým speciálem Desert Xarrior nehodu, z níž si oba odnesli vážná 
zranění.


"Green utrpěl těžké poranění plic a rovněž si pohmoždil páteř. Je velká šance, že se z toho dostane, ale musíme počkat 24 hodin. Podle toho, jak se bude vyvíjet jeho stav, bude převezen do nemocnice v Buenos Aires. V tuto chvíli zůstává napojený na respirátor, který mu pomáhá v dýchaní. Jeho stav je velmi vážný," řekl Juan Enemeterio, který je vedoucím lékařem jednotky intenzivní péče v nemocnici v Santa Rose.


Greenův "parťák" Harrison, jenž utrpěl rovněž poranění plic, na tom není podle Enemeteria o mnoho lépe. Podle lékařů budou oba piloti v umělém spánku, který má urychlit léčbu, nejméně do čtvrtka.


Nepříjemná událost, která potkala britské piloty, je první vážnou nehodou, která se stala na dakarské rallye od jejího přemístění mimo Afriku. 

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události