APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Švancara mohl jít v létě do Slavie, teď už přestup neřeší

Fotbalový útočník Slovácka Petr Švancara se přiznal, že ve škole opisoval od Libora Doška.

Má za sebou zvláštní půlrok. V úvodu sezony zářil natolik, že ho do svých služeb chtěla zlanařit pražská Slavia. K přestupu ale nedošlo.


“Slavia se mi ozvala asi po měsíci mého angažmá v Uherském Hradišti. Dostal jsem konkrétní nabídku a mluvil s trenérem Jarolímem, jenže já jsem nikam odejít nechtěl. A nechci ani teď. Ve Slovácku jsem spokojený, těším se na každý trénink,“ poznamenal Petr Švancara v rozhovoru pro tn.cz.


Střížkov ho dostal dolů


Říká se, že dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. Třiadvacetiletý kanonýr se řídil podle toho a svou kariéru podruhé se Slavií nespojil, jenže jako by přišel trest shůry. V pátém kole se Slovácko utkalo se střížkovskou Bohemkou, a i když vyhrálo 2:0, na ten zápas by nejradši zapomnělo.


Švancara totiž loktem sestřelil obránce Heidenreicha a po dlouhých nátlacích ze strany Střížkova dostal trest na šest zápasů. “Tohle mě dost poznamenalo. Forma mi utekla, a když jsem se vrátil, už to nebylo ono. Týmu jsem chyběl, což mě mrzelo určitě nejvíc. Během zimní přípravy budu muset hodně zapracovat, abych se dostal zpátky do pohody,“ prohlásil bojovně.



Střížkovské Bohemce se chce pomstit sportovní cestou. “Na zápas s ní se těším asi nejvíc. Dostala mě dolů a já udělám všechno pro to, abychom ji porazili. Bude to pro mě hodně pikantní souboj,“ potvrdil Švancara.


Vzhůru za záchranou

 

I kvůli jeho absenci si Slovácko neudrželo vysoký standard z úvodu sezony a podzim zakončilo na 14. pozici. Od sestupových příček ho dělí pouhé tři body. “To je zklamání, bodů jsme chtěli mít víc. Těch faktorů, proč se nám to nepovedlo, bylo hned několik. Měli jsme spoustu zraněných, pak tam byl ten můj trest…“ podotknul Švancara.


“Důležité je, že máme na čem stavět. Na začátku jara nás čekají dvě derby (s Olomoucí a Brnem), a pokud je zvládneme, odrazíme se zpět ke středu tabulky. Každopádně nás ale čeká tvrdá práce,“ ví dobře.



Kdyby se Slovácku záchrana nepovedla, pro region by to byla velká sportovní tragédie. “Fotbal je tady nesmírně populární. Kdyby se tu měla hrát pouze druhá liga, byla by to nemírná škoda,“ soudí Švancara.


Na Libora se těším, vzkazuje Švancara

 

Setrvání mezi českou elitou má pomoci vykopat i dvoumetrový útočník Libor Došek, jehož příchod ze Sparta je na spadnutí. “Jako děcka jsme spolu vyrůstali. Ve škole jsem od něj vždy opisoval, abych měl slušné známky. Pokud k nám opravdu přijde, určitě velmi pomůže. Pro soupeře je to vyloženě nepříjemný typ útočníka,“ říká vyhlášený fotbalový hračička.


Toho teď nečekají souboje na hřišti, nýbrž s vánoční kuchyní. “Váhu si musím hlídat pečlivě, protože mám sklony k přibírání. Cukroví sice tolik nemusím, ale o Vánocích je řada různých večírků, kde je jídla požehnaně. Navíc toho sportu je mnohem méně, takže si člověk musí dávat dobrý pozor,“ uzavírá Švancara.

tn.cz / Ondřej Huml

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události