Brankář české fotbalové reprezentace do 17 let Lukáš Zima z pražské Slavie bude od příští sezony působit v italském prvoligovém klubu FC Janov.
Český reprezentant do 17 let Lukáš Zima přestoupil z Hradce Králové do italského FC Janov, kde by měl působit v prvním mužstvu. Agenturu Mediafax o tom v pátek informoval hráčův agent Pavel Zíka ze společnosti Sport Invest International.
Zima, který naposledy hostoval v pražské Slavii a nyní reprezentuje český výběr na světovém šampionátu do 17 let v Mexiku, platí za jednoho z nejtalentovanějších gólmanů. Často je přirovnáván k reprezentační jedničce a opoře Chelsea Petru Čechovi.
"Ten přestup už je doladěný a Lukáš se bude v Janově hlásit po návratu z MS v Mexiku. Má velký potenciál a rozhodli jsme se, že zvolíme podobnou cestu, jako před lety u Petra Čecha. Zájem mělo několik klubů, ale Janov má vynikající podmínky pro mladé hráče. Zima by měl působit v prvním týmu a postupně zlepšovat své schopnosti," prozradil Zíka.
Sedmnáctiletý Lukáš Zima na sebe upoutal už v kvalifikaci ME a pak také na samotném šampionátu, kde chytil dvě penalty Německu. Další dobrý výkon předvedl nyní na MS v Mexiku v duelu s Novým Zélandem. "O Janovu nyní nechci příliš přemýšlet. Jsme na mistrovství světa a to je teď moje jednoznačná priorita. Každopádně bych byl rád, pokud si po mých výkonech na šampionátu budou moci říct, že snad neudělali chybu," uvedl talentovaný brankář.