APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Roste v Argentině nový Maradona? Claudio (8) má skvělé předpoklady

Fotbalový svět upírá oči do Argentiny, právě se tam totiž rodí další fotbalová hvězda. Teprve osmiletý Claudio má pro to skvělé předpoklady. Na hřišti si počíná jako naprostý profesionál a problémy by nadělal leckterému staršímu hráči. Jeho snem je být jako Maradona.

"Mám dva sny: Ten první je hrát na mistrovství světa. A druhý, stát se světovým šampionem," říkal kdysi Diego Maradona. Jemu se klukovský sen splnil a stal se fotbalovou legendou. V Argentině teď věří, že se narodila další. Osmiletý Claudio Ňancufil. Zázračný chlapec se skvěle pohybuje s míčem, orientuje se na hřišti a chladnokrevně zakončuje.

"Už když byl maličký, viděli jsme velký rozdíl. Jeho technika byla úplně jiná, než u spoluhráčů," řekl Marcelo Hernalz, prezident klubu, kde Claudio hraje.

Chce být jako Maradona, ale přezdívku získal po jiném hvězdném krajanovi. Říkají mu totiž "Sněžný Messi" - sněžný, protože pochází z podhůří And a s Lionelem Messim ho kromě úžasných dovedností spojuje i jeho výška.

Už v osmi letech o něj mají zájem takové kluby, jako Manchester United, nebo Chelsea, které ho chtějí přetáhnout do svých akademií.

Tohle je podobný fotbalový zázrak, jen o rok starší Takuhiro Nakai z Japonska. Finty, které předvádí, neumí leckterý profesionální hráč a on je zvládá už v devíti letech. Také proto už si ho pojistili trenéři mládeže v Realu Madrid.
 

Ještě větší uznání si zaslouží dvanáctiletý Gabriel z Brazílie. I přestože se narodil bez chodidel, zasvětil život fotbalu a ukázal všem, že když milujete sport, neexistují žádné překážky.

Nova.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události