Motorsport

V druhém tréninku na Velkou cenu Monaka byl nejrychlejší Alonso

V druhém tréninku na Velkou cenu Monaka byl nejrychlejší Alonso
Zdroj: isifa.com

V druhém tréninku zajel za proměnlivých podmínek nejlepší čas Fernando Alonso, následovali ho Lewis Hamilton a Sebastian Vettel.

Mezi volnými tréninky se Monte Carlem prohnal déšť, takže když se na konci boxové uličky rozsvítila zelená, byla trať mokrá.
 

Prozkoumat podmínky se jako jediný vydal Valtteri Bottas, ale po samozřejmém konstatování, že je hodně mokro, se vrátil do boxů. Pak nastalo na dlouhou dobu ticho a všichni čekali v garážích, až se situace zlepší.
 

Související obsah


Jako další vyjel až chvíli před polovinou tréninku Adrian Sutil na přechodných pneumatikách. Ostatní opatrně následovali, ale Räikkönenovi snahu přerušily technické problémy, s porouchanou převodovkou se pomalou rychlostí musel vrátit do boxů, trénink tím pro něj skončil.
 

Trať neustále osychala a déšť se nevracel, ale jezdci se odvážili na suché pneumatiky až 10 minut před koncem, první byl Jean-Eric Vergne a okamžitě překonal do té doby vedoucího Buttona o pět sekund. V posledních minutách pak na trati byli všichni kromě Räikkönena a časy šly rychle dolů.
 

Minutu před koncem se lehce opřel o bariéry před tunelem Ericsson, a i když dokázal pokračovat, několika jezdcům narušil rychlá kola. První místo nakonec získal Fernando Alonso.

GPF1.CZ, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události