UFC

UFC: Pettis chce bojovat s Diazem. A co návrat zlobra Lesnara?

UFC: Pettis chce bojovat s Diazem. A co návrat zlobra Lesnara?

NOVA Sport koupila práva na nejprestižnější zápasnickou soutěž světa, kterou je UFC. A ve středu 1. března v 18:15 hodin můžete sledovat druhý díl UFC Ultimate Insider.

Co se UFC na NOVA Sport a VOYO týče, budeme přinášet články, které budou hodnotit uplynulý týden. Dozvíte se tak, co všechno se ve světě UFC událo, jaké nové zápasy byly ohlášeny, kdo se zranil atd. Minulý týden byl především ve znamení tiskovek s Josém Aldem a Conorem McGregorem, ale to není zdaleka všechno.

• Anthony Pettis se po ztrátě titulu vyjádřil, že první věcí, kterou pro příště změní, je, že nebude zápasit ve stejný večer jako jeho mladší bratr Sergio. Na UFC 185 oba bratři bojovali a Sergio po převaze nakonec prohrál KO. Bývalý šampion nechce tvrdit, že právě kvůli této situaci prohrál, ale tyto malé detaily mohou ovlivnit výkon. Přeci jenom vidět svého mladšího bratra, jak dostává KO, není nic, co dvakrát zvedne náladu a pomůže v koncentraci na důležitý zápas.

• Pro svůj další zápas projevil Anthony Pettis velký zájem o jedno konkrétní jméno. Rád by se v oktagonu potkal s Natem Diazem, mladším bratrem Nicka, který bojoval před dvěma měsíci s Andersonem Silvou. Pettis a Diaz rozhodně nejsou velcí přátelé a občas dojde ke konfrontaci přes Twitter. Diaz se sice v tuto chvíli nenachází ani v top 15 lehkých vah (i kvůli jeho neaktivitě), ale má již pár velkých skalpů a není tomu zase tak dlouho, kdy i on bojoval o titul. Zápas by však spíše než ze strategických důvodů byl pro samotné fanoušky. Dva oblíbenci diváků s pohledným postojem, který prostě nikdy neomrzí. Tak doufejme, že ten zápas klapne.

• Poté, co vyšlo najevo, že Hector Lombard neprošel dopingovým testem po UFC 185, se jen čekalo, jaký trest ho postihne. Nakonec se jeho výhra nad Joshem Burkmanem změnila v no-contest (bez výsledku), ale to není vše. Musí zaplatit pokutu 69 000 dolarů (v přepočtu asi 1 750 000 Kč) a nyní je navíc na rok suspendován, což je pro jeho kariéru citelná ztráta. V 37 letech už mu přeci jenom tolik času na úplnou špičku nezbývá a rok mimo oktagon se může při jeho návratu projevit. Uvidíme tedy, jak bude Hector vypadat a zda i jeho pověstná muskulatura projde razantní změnou, bez použití nepovolených látek.

• Citelnou ztrátu postihla startovka UFC 186, jelikož se zranil šampion TJ Dillashaw. Během tréninku si poranil žebro a je ze hry. Bohužel ani Barao se v Kanadě na UFC 186 nepředstaví. Jejich souboj se tedy pouze posune o několik týdnů, protože zranění není až tak vážné. Novým hlavním zápasem večera se tedy stane obhajoba titulu jednoho z nejdominantnějších šampionů, Demetriouse Johnsona, proti mladému Japonci Kyojimu Horiguchiovi.

• Objevily se spekulace o možném návratu bývalého šampiona těžké váhy a současné hvězda WWE, Brocka Lesnara, do UFC. Ve WWE mu brzy vyprší smlouva a nedávno se ukázal i na jedné UFC akci. Během týdne se však Brock jasně rozhodl o své budoucnosti a návrat do UFC vyvrátil. Přejeme mu štěstí i v jeho další cestě, i on totiž dokázal přitáhnout diváky k obrazovkám a zvýšit povědomí o tomto sportu.

• Mezi nově ohlášenými souboji vyčníval další naplánovaný zápas Kelvina Gasteluma. Po velmi nevydařeném posledním zápase, kde prohrál a navíc nedokázal již opakovaně navážit, se tedy po prohlášení Dana Whitea musí vrátit zpět do střední váhy. Jeho zápas se uskuteční opět na mexickém UFC, kde naposledy vyhrál a připsal si svou nejcennější výhru. Soupeřem mu bude Nate Marquardt, který se také pohyboval ve welteru a nyní působí ve střední váze. Mají tak velmi podobnou cestu, nicméně Kelvin do tohoto zápasu půjde jako favorit, jelikož Marquardt nepodává v současnosti takové výkony jako dříve.

Lukáš Zduba, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události