Pep Guardiola

UEFA se zbláznila. Guardiola půjde před disciplinárku!

UEFA se zbláznila. Guardiola půjde před disciplinárku!
Zdroj: Profimedia

Pep Guardiola bude muset 21. května před disciplinární komisi. UEFA jej chce potrestat za oděv, který zvolil na tiskovou konferenci před odvetou čtvrtfinále Ligy mistrů mezi Bayernem a Portem.

Guardiola vyměnil klasický společenský oděv za černé tričko s nápisem „#JusticiaParaTopo“. Šlo o vyjádření podpory zesnulému novináři. Jorge Lopez zemřel při autonehodě v léte v Brazílii těsně před MS ve fotbale. Lopez jel do hotelu a jeho taxi sestřelil zloděj v kradeném autě. Guardiola se spolu s dalšími trenéry a hráči rozhodl podpořit kampaň Justicia Para Topo – Spravedlnost pro Topa (pozn. El Topo byla přezdívka novináře), jelikož vrcholí vyšetřování celého incidentu.

UEFA nepochopitelně nazvala podporu trenéra Bayernu jako „incident nesportovní povahy“. Vzhledem k tomu, že Jorge Lopez byl sportovní novinář a nešťastná událost se odehrála na MS v Brazílii, je samotné obvinění absurdní.

Jorge Lopez patřil mezi sportovní novináře, kteří byli hodně oblíbení. Mezi jeho přátelé patřili i takové hvězdy jako Javier Mascherano či Lionel Messi. Vzhledem k reakcím fanoušků i médií se dá očekávat, že Guardiola nakonec trestu unikne. UEFA si ale ustřihla pořádnou ostudu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Pep Guardiola

Důležité Události