Hokej

Tohle že neuznali? Rozhodčí u videa musel spát!

Noční zápas druhého kola hokejové NHL mezi nasazenou jedničkou Anaheimem a osmým týmem Západu Calgary přinesl kuriózní moment.

Do konce třetího duelu této série zbývalo šest minut a domácí mocně dotahovali jednogólové manko. Útočník Flames Sam Bennett z bezprostřední blízkosti ohrožuje svou střelou brankáře Frederika Andersena, který v pokleku reflexivně vykopává pravý beton a posílá tak puk do bezpečné vzdálenosti od branky.

Zdánlivě zázračný zákrok, zdá se, nebyl dostatečně senzační, protože následný videozáznam odhalil zcela regulérní gól!

Po nepochopitelně dlouhém zkoumání navíc přišel pro domácí fanoušky v Scotiabank Saddledome šok. Branka nebyla uznána, a to na základě neprůkaznosti o přesažení celého objemu puku za brankovou čárou. 

No posuďte sami, zda vidíte mezi černým nesmyslem a okrajem brankové čáry v inkriminovaném momentu kus bílého prostoru. Nemalé honoráře pro videorozhodčí a sumy za drahou techniku se pak klidně mohou investovat do smyslupnějších oblastí.

Hudlerovo Calgary nakonec s nepřízní osudu zametlo a díky brance spoluhráče Gaudreaua dvacet vteřin před koncem stav zápasu stejně srovnalo. V prodloužení pak celé dílo dokonal Švéd Mikael Backlund a nepustil tak suverénní vítěze Západní konference do třízápasového vedení.

Série pokračuje v sobotních ranních hodinách za stavu 1-2 z pohledu Calgary.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události