APLIKACE TN.CZ
NFL

TVRDÉ TRESTY! Vítězům Super Bowlu se podvádět nevyplatilo

TVRDÉ TRESTY! Vítězům Super Bowlu se podvádět nevyplatilo
Zdroj: Twitter.com

Milionová pokuta pro klub a čtyřzápasová stopka pro jednu z hvězdného Toma Bradyho. To je výsledek podvodného jednání New England Patriots, kteří si do finále americké NFL pomohli podhuštěnými míči.

Patriots kromě povinnosti zaplatit pokutu ve výši milion dolarů přišli o právo první volby v prvním kole draftu v následujícím roce. Nebudou si moct vybírat ani ve čtvrtém kole v roce 2017.

Brady, jeden z nejslavnějších amerických sportovců, si uškodil především tím, že po vypuknutí aféry tvrdil, že si podhuštěných míčů nevšiml, což však podle právníka Teda Wellse, který je autorem zprávy o 243 stranách, z níž obvinění vycházelo, nebylo možné.

Následné vyšetřování potvrdilo, že si pozdější vítěz Super Bowlu v semifinále proti Indianapolis pomohli podhuštěnými míči, což jim v tehdejším deštivém počasí mělo umožnit lepší úchop a chytání. Utkání vyhráli 45:7.

O podvodu New England Patriots čtěte více ZDE!


Sedmatřicetiletý quarterback Brady má nyní tři dny na odvolání, kterého pravděpodobně využije, neboť jeho manažer označil trest jako směšný. Pokud neuspěje, bude nuceně odpočívat první čtyři utkání v následující sezóně.

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události