Fotbal

Schvaluji vaši novou přítelkyni, slintal Blatter. Kdo ho víc pošpiní?

Schvaluji vaši novou přítelkyni, slintal Blatter. Kdo ho víc pošpiní?
Zdroj: Twitter

Nejde jen o úplatky kvůli zmanipulovaným kandidaturám mistrovství světa a další finanční machinace. Nejnovější skandál kolem Mezinárodní fotbalové federace FIFA přináší i některá bizarní obvinění. Sepp Blatter prý působil

Naposledy šéf Irské fotbalové asociace John Delaney obvinil odcházejícího prezidenta FIFA Seppa Blattera za to, že se mu „navážel“ do přítelkyně.


Ze skandálu kolem FIFA se v některých ohledech stává fraška. Jak jinak nazvat událost, k níž došlo nedávno ve Vídni. Když Blatter k irskému páru přišel, pozorně se prý zadíval na Delaneyho přítelkyni Emmu English, která pracuje v public relations. „Pozoroval ji asi sedm nebo osm sekund a pak řekl: Schvaluji vaši novou přítelkyni.“


Nejen Daleney se cítil zaskočený. „Je to skvělá žena, moc ji miluji a tohle byl skutečně divný moment. Sama by vám o tom řekla. Blatterovi jsem pak pověděl, aby raději šel jinam. A tak také učinil,“ řekl irský funkcionář.


Pro Dalaneyho jde možná i o způsob, jakým se snaží překrýt kritiku, která se na něj valí poté, co vyšlo najevo, že Irové dostali v roce 2009 od FIFA pět milionů eur, aby se s ní nesoudili kvůli skandálu v baráži o mistrovství světa s Francií. Rozhodující gól ve druhém utkání tehdy padl po jasné ruce Thierryho Henryho.


„Myslím, že šlo o velmi dobrou a legitimní dohodu pro naší fotbalovou asociaci,“ odmítá Delayne námitky, že se přijetím takové částky na korupci vlastně také podílel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události