Sepp Blatter

VŠE JE JINAK: Rezignace? Ne, jsem dál prezidentem, tvrdí Blatter

VŠE JE JINAK: Rezignace? Ne, jsem dál prezidentem, tvrdí Blatter
Zdroj: isifa.com

Na začátku měsíce pod tlakem okolí oznámil svou rezignaci na post šéfa Mezinárodní fotbalové federace FIFA. Sepp Blatter si to ale možná nepamatuje a nyní tvrdí něco jiného. prý je dál prezidentem.

Švýcarský funkcionář oznámil své rozhodnutí rezignovat 2. června, pouhé čtyři dny poté, co jej kongres FIFA jako jediného kandidáta zvolil do funkce. Dramatická volba proběhla po razii FBI, která zatkla několik vysokých úředníků pro podezření z korupce. Čekalo se, že obvinění nemine ani Blattera. To ale nepřišlo a protikandidát Ali bin Al Hussein se rozhodl z volby odstoupit.
 

Blatterovi tak spadlo prezidentství do klína, za další čtyři dny ale nevydržel tlak a poslal do světa zprávu o svém odchodu.


Jenže nyní vyšel rozhovor v deníku Blick a tam švýcarský funkcionář tvrdí úplně něco jiného. " Dal jsem svůj mandát k dispozici pro mimořádný kongres, to ale neznamená, že jsem rezignoval," citoval Blattera deník Blick. "FIFA bude jednat o termínu nových voleb v červenci, kongres se pravděpodobně uskuteční nejdříve v prosinci," vysvětlil Blatter.
 

Takže světovému fotbalu nadále vládne on. A FIFA potvrdila, že si novináři celé čtyři týdny Blatterovo vyjádření ze začátku června jen špatně vykládali. Takže vítej zpátky, Seppe!
 

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Sepp Blatter

Důležité Události