Vincenzo Nibali

Český expert o Nibaliho podvodu: Je to šok, asi měl zkrat

Český expert o Nibaliho podvodu: Je to šok, asi měl zkrat
Vincenzo Nibali | Zdroj: profimedia.cz

Vincenzo Nibali se na Vueltě postaral o pořádný rozruch. Během druhé etapy porušil pravidla a nechal se od skupinky dotahujících cyklistů vyvézt týmovým autem. Pár hodin po projetí cílem slyšel jasný verdikt – diskvalifikace ze závodu! Není divu, že svým jednáním vzbudil vlnu údivu.

„Nikdy jsem nic takového neviděl. Je pro mě šok, že se takový závodník drží auta, navíc ho všichni vidí,“ řekl pro TV Nova někdejší reprezentant a trenér českých juniorů Svatopluk Henke. „Navíc je to nekorektní vůči soupeřům.“


Nibali se zamotal do hromadného karambolu asi 30 kilometrů před cílovou rovinkou druhé etapy. Aby co nejrychleji smazal ztrátu na skupinku uprchlíků, jednoduše se chytil týmového vozidla a další metry za něj pracoval motor.Organizátorům nezbývalo nic jiného, než vítěze loňské Tour de France ze závodu vyloučit. Stejný trest dostal také sportovní ředitel Astany Alexandre Shefer, který auto řídil. Oba navíc musí zaplatit pokutu.


„Myslím, že oba měli zkrat, normálně by to nemohli udělat,“ říkal udiveně Henke. „Od juniorů nás na Světovém poháru pokaždé upozorňují, že budou trestat i to, když se někdo při podávání bidonu drží flašky. O držení se auta snad ani nikdo normální nemůže mluvit,“ dodal s tím, že mechanickou pomoc rozhodčí tolerují rřeba při seřízení přehazovačky nebo při lékařském ošetření.


Související obsah


 

Nibali, který patřil mezi největší favority Vuelty, se za své jednání během nedělní etapy omluvil. „Veřejně se všem omlouvám za to, co se stalo na Vueltě. Omlouvám se každému, koho jsem pobouřil a kdo se za mne styděl. Byla to chyba, za kterou jsem draze zaplatil,“ uvedl Nibali na facebooku a tím, že se podobné věci dějí v každém závodu.


„Když se necháte 150 metrů táhnout, spousta lidí je hned připravená házet na vás špínu, ale tohle se stává v každém závodě,“ doplnil šampion z Vuelty z roku 2010.

pha, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události