Hokej

Čtyři roky po Jaroslavli: Dojemné příběhy, jména ulic, smutek i soud

Čtyři roky po Jaroslavli: Dojemné příběhy, jména ulic, smutek i soud
Zdroj: tn.cz / Mediafax

Jsou to přesně čtyři roky, kdy nejen hokejový svět zmrazila zpráva o tragédii letadla s týmem Lokomotivu Jaroslavl. Celý tým zahynul, na palubě byli i Češi Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček nebo Slovák Pavol Demitra. Bylo 7. září 2011.

Neštěstí na letišti Tunošna si vyžádalo celkem 44 lidských obětí. Vlastně dodnes se neví, proč piloti nebyli schopní odlepit stroj JAK 42 od země. Možná to byl souběh čtyř faktorů. Ať už to byl nedostatečný výcvik pilotů, špatná příprava posádky na let, selhání pilotů, či špatná komunikace, je dnes jedno. Letadlo skončilo za vzletovou dráhou na konci pole v řece a v plamenech.  

Lokomotiv Jaroslavl do Minsku na zahajovací zápas sezony nedoletěl. O to více se začalo mluvit o obětech. Velká rána to byla i pro český hokej, trio z Jaroslavle patřilo mezi opory národního týmu. Slovensko ztratilo v Pavlovi Demitrovi možná největší ikonu.

VIDEO: SIMULACE LETECKÉHO NEŠTĚSTÍ U JAROSLAVLE


 
Ale ani po čtyřech letech nejsou osudy hokejistů zapomenuty. Okolo hokejistů vznikly někdy krásné, někdy smutné příběhy. V Jindřichově Hradci, kde se začínal s hokejem Jan Marek, nese jméno zesnulého hokejisty byly pojmenovány ulice v Dolních Chabrech, Karel Rachůnek na tu svou v rodném Zlíně ještě čeká.


PSALI JSME

Související obsah

Bohužel, smutnou dohru měl příběh Josefa Vašíčka. Šlo o dědictví v řádu stovek milionů korun. Rodiče hokejisty nabízeli hokejistově přítelkyni rodinný dům, auto a milion dolarů. Michaela Jajtnerová nakonec vysoudila víc.


ČTĚTE TAKÉ

Související obsah

Dojemně ale skončil příběh brankáře Stefana Liva. Malý syn Herman se rozhodl, že bude pokračovat v otcových stopách a do hokejové branky bude nastupovat s portrétem táty na masce.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události