FIFA

Blatter ven! Coca-Cola a McDonalds si žádají jeho hlavu

Blatter ven! Coca-Cola a McDonalds si žádají jeho hlavu
Zdroj: facebook.com

Hlavní sponzoři FIFA vyzývají stávajícího prezidenta Seppa Blattera k okamžité rezignaci. Podle nich poškozuje kvůli korupčnímu skandálu dobré jméno světového fotbalu. Co se ale stane, když neodstoupí? Odejdou sponzoři?

Sponzoři svým dnešním téměř simultánně vydaným prohlášením reagovali na to, že švýcarské úřady minulý týden začaly vyšetřovat Blattera kvůli podezření z korupce. "Každým dnem, který uplyne, je čím dál více poskvrněna image a pověst FIFA," uvedla Coca-Cola.


Devětasedmdesátiletý Blatter byl sice v květnu znovuzvolen do čela FIFA, ale pod tlakem korupčního skandálu členů federace oznámil, že ve funkci skončí. Do únorových nových voleb nicméně hodlá FIFA řídit, což se některým sponzorům nelíbí.
 

"Máme pocit, že v zájmu hry samotné je, aby prezident FIFA okamžitě odstoupil. Jedině tak bude moci být nastartován reformní proces, který je životně nutný," uvedla společnost McDonald's.
 

Blatter nicméně prostřednictvím svého právníka výzvu sponzorů odmítl. "Pan Blatter se vším respektem nesouhlasí s názory partnerů a pevně věří, že jeho odchod z funkce by nebyl v zájmu FIFA, ani by nepomohl reformnímu procesu, a proto nerezignuje," uvedl Blatterův právní zástupce.
 

Nakolik je ale odchod sponzorů reálný? S největší pravděpodobností vůbec. U svých největších chlebodárců zůstanou, ať už Blatter odstoupí nebo ne.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu FIFA

Důležité Události