Fotbal

To není vtip! Fanoušci Leicesteru způsobili při zápase zemětřesení!

To není vtip! Fanoušci Leicesteru způsobili při zápase zemětřesení!
Zdroj: Profimedia

Oslavy gólu domácího týmu dokážou na stadionu vyvolat pořádné vášně. Křik, potlesk a skákání na tribunách může být tak intenzivní, že vám přijde, že celý stadion prostě spadne. V Anglii sice nespadl stadion, ale díky burácení fanoušků Leicesteru, způsobilo chvění na stadionu dokonce zemětřesení!

V dramatickém zápase proti Norwichi, kdy domácí hráči vstřelili branku až v 89. minutě a zachránili tak důležité body v cestě za titulem, se stala pozoruhodná věc.

Související obsah

Studenti geologie z univerzity v Leicesteru pomocí seismologického přístroje totiž zjistili, že gól v záverečné minutě vypjatého utkání, způsobil u fanoušků takový jásot, že chvění na stadionu zapříčinilo malé zemětřesení v jeho blízkém okolí.

Řečí čísel se na Richterově stupnici dostal graf až na hodnotu 0,3, což spadá do kategorie takzvaných "mikro zemětřesení". Jasně, v domácnostech nepadaly obrazy ani nepraskly stěny přilehlých domů, ale důležité je, že malé otřesy mají přímou souvislost s burácením fanoušků na stadionu.

Zdroj: Twitter

Nově objevený fenomén si studenti univerzity pojmenovali jako "Vardy quake" nebo-li Vardyho zemětřesení. Název je odvozen od nejlepšího střelce Leicesteru, Jamie Vardyho.

Otázka tedy zní, jak vysoká bude hodnota na Richterově stupnici, až si "Lišky" vybojují letošní ligový titul?

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události