Jamie Vardy

Gól roku? Ne, gól DESETILETÍ! Vardyho bomba nadchla Anglii

Gól roku? Ne, gól DESETILETÍ! Vardyho bomba nadchla Anglii
Zdroj: Profimedia

Celý měsíc střelecky mlčel, v posledních dvou zápasech však Jamie Vardy nabral druhý dech. Z pěti gólů do sítě Stoke a Liverpoolu, které Leicester katapultovaly zpět do čela Premier League, obstaral hned tři. O jeho první trefě do sítě "Reds" navíc teď mluví celý svět!

Byl kometou úvodu sezóny stejně jako celý fotbalový Leicester. Nováček vletěl do Premier League ve velkém stylu, jeho jízdu dokázal přibrzdit až v sedmém kole Arsenal s Petrem Čechem v bráně, pak si už ale "Lišky" pochutnávaly na jednom soupeři za druhým. Zdolat je nedokázal ani jeden z manchesterských gigantů či ve formě hrající Tottenham.

Hlavním strůjcem úspěchu byl Jamie Vardy. Rodák ze Sheffieldu vyšel z úvodních šestnácti ligových zápasů střelecky naprázdno jen třikrát, ve všech třech případech však gól spoluhráčům připravil. Po patnáctibrankové porci však na devětadvacetiletého kanonýra přišel útlum, šestkrát za sebou ostřeloval branky soupeřů marně.

Probudil se až proti Stoke, další dvě branky pak přidal v posledním ligovém kole do sítě Liverpoolu. A hned ta první patří bezpochyby do kategorie výstavních. Celá Anglie od včerejška nemluví o ničem jiném než o Vardyho bombě, která díky internetu v mžiku obletěla celý svět.

Související obsah

Hrálo se bez gólů, do konce zápasu zbývala půlhodina. Bombera z Leicesteru vyslal do brejku Mahrez a Vardy předvedl něco, z čeho všem spadla brada. Všiml si, že gólman Mignolet je venku z brány, nerozpakoval se ani vteřinu a na liverpoolskou bránu vyslal z voleje dělovou ránu, kterou jen zastavila až síť. Belgický brankář neměl nejmenší šanci.
V Anglii Vardy okamžitě strhl lavinu nadšení. Leicester vede Premier League o tři body před Manchesterem City a jeho paráda podle britských novinářů aspiruje na gól desetiletí.

 
 

msl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události