Fotbal

Další Brusel?! Chuligáni se řezali na krev, odnesla to i Vardyho žena

Další Brusel?! Chuligáni se řezali na krev, odnesla to i Vardyho žena
Zdroj: Profimedia

V sobotu přes den to začalo v ulicích Marseille, ale večer se boje přesunuly i do ochozů Stade Velodrome. Ruští chuligáni se střetli s anglickými rowdies a začala opravdová válka. Do potyčky se bohužel zapletli i bezbranní fanoušci a dokonce i manželka hvězdného útočníka Leicesteru Jamie Vardyho!

Jakmile rozhodčí ukončil zápas mezi výběrem Anglie a Ruska, který skončil remízou, jakoby hvizdem píšťalky dal pokyn k boji mezi příznivci obou fanouškovských táborů.

Související obsah

Ruští chuligáni v kuklách se doslova vrhli na plot oddělující anglické příznivce a boj začal. Pomatenci se mlátili doslova hlava nehlava a policie měla najednou pořádný problém.

Pořadatelé se snažili všechny uklidnit, ale myšlenka, že nechají Angličany čekat v ochozech, než Rusové opustí stadion se vymkla kontrole. Do potyček se připletli i bezbranní lidé a policie začala běsnící chuligány rozhánět slzným plynem.

Zdroj: Profimedia

Manželka Jamieho Vardyho Rebekah napsala na svém twitterovém účtu, že se s ničím podobným v životě nesetkala!

"Tohle je ta NEJHORŠÍ zkušenost, co jsem kdy na zápase zažila! Postříkali nás slzným plynem a uvěznili jako zvířata v kleci," zuřila manželka reprezentačního útočníka.

Policie zadržela pouze 6 výtržníků, ale téměř 50 lidí skončilo v nemocnicích s různými druhy zranění.

Ruští chuligáni napadají anglické fanoušky na stadionu VIDEO:

Britská média volají po okamžité zvýšení bezpečnosti a odvolání ruských fanoušků z celého šampionátu.

Lidé na sociálních sítích s hrůzou vzpomínají na 30 let staré neštěstí v Bruselu, kde při finále Poháru evropských zemí mezi Liverpoolem a Juventusem zemřelo při potyčkách chuligánu 39 lidí a téměř 400 dalších bylo zraněno.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události