Virus Zika

Komárů se nebojí! Se zikou to nebude tak horké, tvrdí Kvitová

Komárů se nebojí! Se zikou to nebude tak horké, tvrdí Kvitová
Zdroj: Facebook official

Kdepak. Její jméno nerozšířilo seznam českých tenistů, kteří nepojedou z obavy nakažení virem zika na olympijské hry do Brazílie. S tím na Petru Kvitovou nechoďte. V jejím případě nehrozí, že by kvůli tomu zrušila svůj start v Riu. Komárů ani viru se nebojí.

Asi nikdy neprovázely před startem olympijských her takové obavy o zdraví sportovců, jako před letošní olympiádou v Brazílii. Za vším stojí virus zika, který přenášejí komáři. Kvůli možné nákaze do Ria nepojede řada sportovců.


Na poslední chvíli poslali omluvenku i Tomáš Berdych s Karolínou Plíškovou. "Co na to říct? Je těžké to komentovat. Mají své důvody a my to respektujeme," okomentovala Kvitová pro deník Blesk lavinu tenisových omluvenek.Dvojnásobná wimbledonská šampiona přemýšlí v tomto ohledu úplně jinak než její krajané. "Kdybych se bála, nejela bych. Jsem si vědoma, co se teoreticky může stát, ale myslím, že to nebude tak horké," myslí si Kvitová.

Zdroj: profimedia.cz


Zároveň ale přiznává, že komáry moc nemusí. "Žádnou alergii na komáří píchnutí jsem sice nikdy neměla, ale vždycky mne to hodně svědí. Když jsem byla menší, tak jsem na ty píchance byla docela háklivá, v noci jsem se kvůli nim budila. Asi jim moje krev chutná. Ale poslední dobou je klid, tak to snad vydrží," věří Kvitová.Virus zika je nebezpečný zejména pro nastávající maminky. Může totiž poškodit plod. Kdy tedy vlastně šestadvacetiletá tenistka plánuje mít děti? "Myslela jsem, že tak kolem třiceti. Ale nejprve musím najít partnera, pak o tom začnu přemýšlet," smála se Kvitová.


Olympijský tenisový turnaj z brazilského Ria uvidíte na stanicích NOVA Sport!

pha, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události