UFC

Nový šampion i nejlepší zápas letošního roku! UFC 206 ohromilo

Nový šampion i nejlepší zápas letošního roku! UFC 206 ohromilo
Zdroj: Profimedia

Mít pořadové číslo po gigantické akci v New Yorku není lehký úkol. Velká jména prodávají skvěle lístky, ale zápasy a výkony dělají některé galavečery nesmrtelnými. UFC 206 po svém konci má právo na tento úzký seznam přidat. Toronto si jednoduše přišlo na své a při tak kvalitních zápasech na chvíli zapomnělo i na neúčast GSPho.

Titulový zápas měl kuriózní zápletků. Titul mohl vyhrát pouze Max Holloway, jelikož Anthony Pettis nenavážil požadovaných 145 liber. Počet fanoušků před zápasem tak vzrostl na straně mladíka z Havaje se sérií 9 výher v řadě. Jakmile se však zavřou dveře oktagonu je to už jen mezi vámi a soupeřem, což Anthony moc dobře ví. Od začátku tak nechtěl povolit tempo a svého soupeře řádně okopával. Střídal jako kopy na žebra, tak na hlavu a jednoduše nedával Maxovi moc prostoru. S bojem si ovšem rozumí více Max, což bylo po prvním kole poznat i na Pettisovi obličeji.

Během první přestávky, ale přišla zásadní zpráva z úst bývalého šampiona. "Zlomil jsem si ruku," řekl hned při příchodu do svého rohu. Vzdát se nepřipadalo v úvahu a tak v zápase pokračoval i přes zjevnou bolest a hendikep. Rychlost se pomalu vytrácela, čímž otěže v udávání tempa převzal Max. Pettis byl stále nebezpečný a mohl se z kterékoliv pozice trefit, to se ale nestalo a na konci třetího kola poslal velkou kombinaci, která Pettise zlomila. 10-0 v posledních desíti zápasech, pás prozatímního šampiona jasná výzva Aldovi: "Ukaž se, je čas srovnat síly. Nevím, kde José je, tak mi prosím pomozte ho najít, rád bych únorový zápas."

Těžké časy v oktagonu si dnes prožil i Donald „Cowboy“ Cerrone. Welterová váha mu perfektně sedí, dnes na něj ovšem čekala doposud největší výzva. Veterán Matt Brown se do zápasu řádně ponořil a kovbojovi vracel většinu úderů. Štípaná od začátku do konce to nebyla, ale většina úderů by spoustu lidí až poslal k zemi. „Cowboy“ stále zkoušel high-kicky, což se mu i na začátku třetího kola i vyplatilo. Po podání si rukou se oba ještě jednou změřili a pak přišel čistý kop na hlavu a Brown ležel na zemi. Cerrone ani neviděl důvod pokračovat v úderech, protože viděl, že soupeř má zjevně dost. A co dál? Na konci ledna UFC navštíví Denver v Coloradu, což je Cerroneho rodné město a on si nechce nechat ujít možnost zde zápasit.

 Pokud je něco hlavní téma dnešního dne, tak je to dech beroucí duel mezi Cubem Swansonem a Doo Ho Choiem. Veterán v podobě Swansona a mladý nebezpečný talent Choi, tito dva se stal ingrediencemi pro letošní zápas roku. Neskutečná akce od první minuty do poslední vteřiny zápasu. Choi začal lépe a ukázal se být rychlejší a přesnější. Po přestávce se ovšem projevily Cubovi zkušenosti a uvědomil si, že to bude muset změnit z technického boje na špinavou rvačku. Mladík se zpočátku držel, čím déle však divoké výměny trvaly, tím se Cub cítil jako ryba ve vodě. Doo Ho ukázal ovšem bradu ze železa, diváci nemohli uvěřit, co všechno tento nevinný Korejec vydrží. Zápas jak vystřižený z některého dílu Rockyho jednoduše zvedal lidi ze sedaček, jak v aréně, tak u obrazovek. Aplaus byl na místě po Swansově výhře, ale ještě větší pak dostal mladý Doo Ho Choi. "Měl jsem připravenou vítěznou řeč. Nyní vím, jak chutná porážka a budu trénovat mnohem tvrději, aby se to už neopakovalo." Jeho příští zápas si tedy určitě nenechte ujít.

Cennou výhru zaznamenal i Kelvin Gastelum. Ve střední váze porazil zkušeného Tima Kennedyho, ale i tak by se prý rád vrátil do welteru. Vedení UFC si to bude muset rozhodně promyslet, jelikož Kelvin už je několikrát zklamal, ale stejně jako jiní, tak i on se stále učí a během své cesty zápasníka dospívá. Úspěšný debut čekal i na Emila „Valhalu“ Meeka. Poprvé v kariéře se prý musel uchýlit k porazům, jelikož v nich vycítil cestu k vítězství. Norského Vikinga čeká v UFC ještě dlouhá cesta, ale hned příště by se rád představil evropským fanouškům, na některé z místních akcí.

Lukáš Zduba, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události