MMA

PFL 4: Olympijská boxerka se chystá dobýt i MMA, Pettis musel odstoupit

Sezóna Professional Fighters League se nachýlila do druhé části a už ve čtvrtek ji odstartuje galavečer PFL 4. Do klece se vrátí zápasníci lehké a perové váhy a poprvé se představí světová šampionka Claressa Shieldsová. Podívejte se, co na fanoušky MMA čeká.

Jak sledovat?

Dění v kleci započne v noci z čtvrtka na pátku. Jako již tradičně celý galavečer PFL 4 můžete sledovat na portálu Voyo. Přenos začíná ve 23:55.


Debut boxerské šampionky

Claressa Shieldsová (11-0 box, 0-0 MMA) už dobyla svět boxu, získala dvě zlaté medaile (2012, 2016) na olympijských hrách, sjednotila tituly střední váhy a nikdy nenašla přemožitelku. Nyní si hodlá vybudovat jméno i v aréně s malými rukavicemi.
 
 

V prvním MMA zápase v životě ji v kategorii lehké váhy čeká Brittney Elkinová (3-6 MMA). Ta má sice zápornou bilanci, ale pořád je v MMA mnohem zkušenější než boxerská šampionka. V poslední době navíc pracovala na boji na zemi, kde získala dříve získali čtyři ze svých porážek. A právě zem by mohla být cesta, jak sebrat boxerské šampionce výhodu v postoji.

 

Zdroj: Profimedia

 

Změna na poslední chvíli

Jedním z hlavních taháků večera měl být UFC veterán a bývalý šampion Anthony Pettis (24-11). Ve středu se však objevila zpráva, že Pettis kvůli nemoci musel odstoupit. V duelu s neporaženým Alexanderem Martinezem (8-0) ho nahradí dvojnásobný PFL šampion kategorie do 70 kg Natan Schulte (20-4-1).
 

Pettis by se měl do klece vrátit na galavečeru PFL 6 proti Raushu Manfiemu (12-3). Pro 34letého zápasníka to bude poslední šance na postup do play-off, na PFL 1 totiž nečekaně prohrál.

Koho sledovat dál?

Pozornosti by rozhodně neměl uniknout Lance Palmer (22-4). Ten se letos snaží o třetí obhájobu titulu pérové váhy, ale na úvod sezóny po jedenácti výhrach nečekaně prohrál s Bubbo Jankinsem (15-4). Nadcházející duel s Jessie Stirnem (11-4) je tedy rozhodující pro postup.
V kategorii do 66 kg v polovině základní sezóny kraluje Brendan Loughnane (20-3), který má po prvním zápase jako jediný už 6 bodů. Sérii šest výher se pokusí přerušit Tyler Diamond (12-1), který má rovnež nakročeno do play-off.
Připomeňte si formát

PFL na rozdíl od jiných organizací funguje systémem připomínající ligu. Každý zápasník během základní části absolvuje dva duely, kdy za výhru dostane 3 body, za remízu 1 a za prohru 0. Za případné ukončení před limitem jsou bonusové body (3b - 1. kolo, 2b - 2. kolo, 1b – 3. kolo). Z osmice zápasníků každé kategorie čtyři nejlepší pak postupují do play-off, boje o titul a milion dolarů.

Zápasová karta

Hlavní karta

Claressa Shieldsová vs. Brittney Elkinová – pérová váha

Clay Collard vs. Joilton Lutterbach - lehká váha

Bubba Jenkins vs. Bobby Moffett – lehká váha

Brendan Loughnane vs. Tyler Diamond – pérová váha
 


Úvodní karta

Natan Schulte vs. Alexander Martinez – lehká váha*

Lance Palmer vs. Jesse Stirn - pérová váha

Marcin Held vs. Olivier Aubin-Mercier - lehká váha

Akhmet Aliev vs. Loik Radzhabov - lehká váha

Movlid Khaybulaev vs. Sheymon Moraes - pérová váha

Chris Wade vs. Arman Ospanov - pérová váha

*Původním soupeřem Martineze měl být Anthony Pettis.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události