MLB

Hurikán Irma? Kvůli němu máme dva vítěze soutěže, říká Červenka!

Hurikán Irma? Kvůli němu máme dva vítěze soutěže, říká Červenka!
Zdroj: Jan Beneš

Hurikán Irma dál trápí Spojené státy a komplikuje běžný život. Nepříjemnou zkušenost s ním má i nejlepší český baseballista Martin Červenka. Nejprestižnější basebalová soutěž světa MLB kvůli hurikánu musela dokonce měnit program a hráči se nemohou vrátit do svých domovů na Floridě. V nižší lize museli dokonce zrušit finále a mají tak dva vítěze.

Martin Červenka bojuje v zámoří o místo v nejlepší soutěži světa MLB a aktuálně působí ve čtvrté nejvyšší soutěži. I té se hurikán Irma dotkl. „Kvůli hurikánu nám zrušili finálovou sérii. V Lynchburgu ve Virginii, kde jsme hráli, je aktuálně slunečné počasí. Deště mají přijít za pár dní,“ řekl v rozhovoru pro Nova Sport Červenka, hráč Lynchburg Hillcats.

Související obsah


Červenka s týmem ovládl letošní ročník Carolina League. Když mělo dojít k finále s dalším týmem, zasáhl hurikán a všechno bylo jinak. „Trenér přišel do šatny a oznámil nám, že v letošním roce finále nebude. Hrozně nás to mrzelo, ale samozřejmě to chápeme. Soutěž má tím pádem dva vítěze, což je trochu nevšední,“ vyprávěl Červenka.


Někdejší baseballista pražské Kotlářky má i spoluhráče, kterým Irma komplikuje běžné životy. „Mám pár spoluhráčů, kteří bydlí na Floridě, a vím, že po sezoně kvůli tomu zůstávají o něco déle v Lynchburgu,“ pokračoval Červenka.

Související obsah


A jak je na tom nejlepší liga baseballu v těchto dnech? „MLB byla ovlivněna tím, že museli organizátoři přesunout zápasy z Tampy Bay do New Yorku,“ dodal Martin Červenka, který je pod smlouvu Clevelandu Indians.

Lukáš Jůdl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události