Gabriela Koukalová

Koukalová kritizuje další trenéry! Šokoval ji příběh gymnastky

Biatlonistka Gabriela Koukalová sice nepřímo ukončila kariéru, do ústraní se ale po vydání své kontroverzní knihy nestáhla. Spíše naopak. Teď navíc veřejně podpořila moderní gymnastku Moniku Vlčkovou, která se před časem svěřila s otřesnými praktikami, se kterými se setkala během své kariéry.

Moderní gymnastika patří mezi fyzicky nenáročnější sportovní disciplíny, kde je pochopitelně velký důraz kladen i na životosprávu a to už i u malých dětí.

A právě na praktiky mládežnických trenérů před časem upozornila Vlčková (rozená Míčková) v rozhovoru pro Radiožurnál. "Dostávaly jsme takové rady, jako že jsme mladé a že nám stačí, když týden nebudeme večeřet a budeme mít dvě kila dole,“ popsala, co jim například vštěpovaly do hlavy trenérky.

Pětinásobná mistryně republiky musela svoji váhu řešit v podstatě po celou dobu své kariéry a trenérky ji například čtyřikrát denně nutily stoupnout na váhu. Jakmile se jim čísla nelíbila, bylo zle."Pak se děly věci. Vyslechla jsem spoustu urážek. Někdy jsem z toho byla smutná a brečela jsem, někdy jsem zase byla naštvaná a dělala jsem na tréninku naschvály, když mi řekli, že nejsem ani schopná vyskočit, jak jsem vyžraná. Někdy jsem zkoušela nejíst, pak jsem se zase přejedla. V týmu holek, který jsme měly, jedna přišla s tím, že je super dávat si projímadla, tak jsme to zkusily všechny,“ vzpomíná Vlčková.

Jejího příběhu si pochopitelně všimla i Koukalová, která své poruchy příjmu potravy podrobně popsala ve své autobiografii. Stříbrná medailistka z olympiády pak na svém facebooku veřejně napsala, že je dobře, že se Monika rozhodla jít s pravdou ven a upozornit na praktiky v mládežnickém sportu.

"Monika je statečná, že o tom začala mluvit. Její příběh vyšel na svět ještě před mým a je snad ještě silnější," napsala a pak ještě dodadala, proč si myslí, že tomu u nás tak je.

"Sport je obrazem společnosti. Jsou v něm skvělí lidé, i lidé, kterým někdy chybí pochopení, jindy třeba dobré trenérské vzdělání či jen obyčejný lidský přístup. Sport v ČR je zle podfinancovaný," myslí si Koukalová, která se k biatlonu už nejspíš nikdy nevrátí.

mm, TN.cz

LaLiga: Real Betis rozstřílel Deportivo Alavés 4:0

Úterní zápasy španělské ligy přinesly přesvědčivé vítězství Realu Betis, který drží v LaLize třetí místo, dvěma góly přispěl útočník Iglesias. Druhé utkání mezi předposledním Cádizem a Espanyolem ze středu tabulky pak přineslo strhující závěr. Za stavu 1:1 VAR neuznal druhý gól Negredovi. V 91. minutě šel Cádiz přeci jen do vedení, když se trefil Alejo. Sudí nastavil dlouhých šest minut, a to Espanyolu stačilo, v samotném závěru srovnal Raul de Tomas a zachránil jeden bod za remízu. Výsledky: Real Betis – Deportivo Alavés 4:0 ( 11. Iglesias, 29. Canales, 41. Iglesias, 55. Juanmi), Cádiz CF – Espanyol Barcelona 2:1 ( 55. Negredo, 91. I. Alejo– 10. Morlanes, 96. R. de Tomas)

Coppa Italia: Juventus nadělil Sampdorii 4:1 a jde dál

Juventus i přes neuznaný gól přejel v osmifinále italského poháru Sampdorii 4:1. Postupně se trefil Cuadrado, Rugani, Dybala a Morata, kterému VAR v 27. zamítl první trefu. V druhém úterním zápase porazilo Lazio těsným výsledkem 1:0 Udinese.

Premier League: Devátý Brighton obral Chelsea o cenné body

Londýnské Chelsea se po úterním utkání s devátým Brightonem 1:1 komplikuje stíhání rivala z Premier League. Na třetím místě tabulky ztrácí na druhý Liverpool jeden bod a The Reds mají navíc dva zápasy k dobru. Na hřišti Brightonu se za Blues trefil ve 28. minutě Ziyech, za domácí srovnal v 60. minutě Webster.

Extraliga: Liberec potřetí v řadě vítězí, v Komětu porazil 4:1

Kvůli koronaviru se během úterní části 48. kola hokejové extraligy odehrálo jediné utkání. Před úvodní buly měly týmy Brna a Liberce shodně 59 bodů. Bílý Tygři po obratu, kdy prohrávali 0:1, nasázeli soupeři v třetí třetině tři góly a už potřetí v řadě si získali tři body. V tabulce poskočili už na šesté místo, Kometa Brno klesla na osmou příčku. Zápis utkání Kometa Brno – Liberec 1:3 (0:0, 1:1, 0:1), branky: 22. R. Pavlík (Vincourt + Rákos) – 36. M. Zachar, 48. M. Birner (Štibingr + Filippi), 59. M. Zachar (do prázdné branky), 60. T. Filippi (do prázdné branky).