Tenis

McEnroe setřel Navrátilovou: Vysvětlil, proč bere víc než ona!

McEnroe setřel Navrátilovou: Vysvětlil, proč bere víc než ona!
Zdroj: Profimedia

Pár měsíců zpátky si bývalá tenisová jednička Martina Navrátilová postěžovala, že za komentování televizních zápasů pro BBC dostala zaplaceno desetkrát méně, než Američan John McEnroe. Ten jí teď na dálku vysvětlil, proč tomu tak je.

Když se Navrátilová před časem dozvěděla, že McEnroe bere od BBC za komentování 150 tisíc liber (v přepočtu asi 4,3 milionu korun), ona si přijde jen na 15 tisíc liber (cca 432 tisíc korun), byl to pro ni šok.
 

"Není to fér. Nechápu, proč je mužský hlas oceňován více, než ten ženský," postěžovala si Navrátilová v rozhovoru pro britský list Panorama a zároveň dodala, proč si myslí, že tomu tak je."Je to propletená síť starých známých chlapů! Mužské hlasy jsou zkrátka cennější, než ty ženské," pokračovala a také řekla, že požádala svého agenta o nápravu.
 

Související obsah


 

Navrátilovou se snažil uklidnit i samotný ředitel BBC Fran Unsworth a vysvětlil, proč mají muži vyšší výdělky.

"Paní Navrátilová má jiný rozsah a práce vůči naší stanici. Je to jednoduše neporovnatelné. Spolu se Sue Barkerovou je McEnroe považován za tvář našeho zpravodajství z Wimbledonem. Je rozhodujícím hlasem v rámci pokrytí stanicí BBC,“ přiznal Unsworth.

Vysvětlení, proč má Navrátilová méně peněz teď ale přidal i McEnroe."Pokud dělá žena svoji práci dobře, měla by za ni dostat také více zaplaceno," řekl pro britský web The Telegraph a jako příklad zmínil svoji kolegyni a bývalou vynikající tenistku Sue Barkerovou. Vítězka French Open z roku 1976 si prý v BBC vydělá i mnohem víc, než fotbalové legendy Gary Lineker, nebo Alan Shearer.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události