Fotbal

Útoky na Özila v Německu sílí. Už je řeší i jeho otec Mustafa!

Útoky na Özila v Německu sílí. Už je řeší i jeho otec Mustafa!
Zdroj: Twitter

Mesut Özil to po návratu z neúspěšné mise na mistrovství světa pořádně schytal. Fandové Německa mu dávají sežrat mizerné výkony a navíc mu připomínají schůzku s tureckým prezidentem Erdoganem, která hodně rozvířila vášně. Teď se do všeho vložil i Özilův otec.

Mesut Özil čelil kritice už před startem MS. Veřejnost vyzývala trenéra Joachima Löwa, aby jeho a Ilkaye Gündogana do Ruska na šampionát vůbec nebral. Dvojice německých reprezentantů s tureckými kořeny pózovala s tureckým prezidentem a dokonce mu dala své dresy.


Na Özila pískali fandové už při přípravném utkání s Rakousekm a po návratu do Německa dostává spoustu anonymních vzkazů.


„Kdybych byl na jeho místě, řekl bych: Díky, ale stačilo. Nejlepší by bylo, aby se vzdal reprezentace,“ tvrdí Mustafa Özil, Mesutův otec.
„Byl roky vzorem a teď si ho našli jako obětního beránka. Hrál za Německo 9 let a je mistr světa. Je to absurdní,“ dodal.


Mustafa Özil prý svému synovi radil, aby se s Erdoganem nefotil, ale nikdy by nepomyslel, kolik vášní způsobí: „Nebyla to jeho první fotka s Erdoganem, ale ani to nebylo politické gesto.“

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události