IndyCar

IndyCar závodí na trati v Kanadě, kde řádil i Silvester Stallone!

IndyCar závodí na trati v Kanadě, kde řádil i Silvester Stallone!
Zdroj: Profimedia

Americký šampionát IndyCar Series čeká tento víkend další závod. Fanoušci se těší na podnik na jednom z nejoblíbenějších okruhu, městské trati v Torontu. Závod na okruhu ležícím u jezera Ontario každoročně nabízí zajímavé souboje. Objevil se i ve filmu Formule se Silvesterem Stallonem.

Stallone se na přelomu milénia rozhodl natočit další film ze sportovního prostředí. A vybral si motorsport. Původní záměr zasadit příběh do Formule 1 mu nevyšel, a tak se obrátil na americký šampionát CART, předchůdce dnešní IndyCar Series. A právě na okruhu v Torontu se vysloužilý závodník Joe Tanto, kterého hraje Stallone, vrací do kokpitu, aby pomohl mladšímu stájovému kolegovi.

Související obsah


Toronto patří mezi perly v kalendáři IndyCar. Na 2,8kilometru dlouhé trati závodí americké formule už od roku 1986. Nápad přivést šampionát, který tehdy rychle získával na popularitě, ale v 80. letech byl stále převážně oválovou sérií, do Kanady, mělo marketingové oddělení kanadského pivovaru Molson, jehož jméno pak se závodem bylo 20 let spojeno.


VÝSLEDKY PRVNÍHO TRÉNINKU INDY CAR V TORONTU
 

Okruh je vytyčený okolo torontského výstaviště a nabízí hned několik skvělých míst k předjíždění. Hned na konci cílové rovinky jezdci bojují o místa na vjezdu do první zatáčky, u známé Brány princů, jedné z torontských pamětihodností. Z té vyjedou na nejdelší rovinu Lakeshore Boulevard, a před třetí zatáčkou je vůbec nejlepší místo k útoku na soupeře.


Odvážnější to zkouší také v osmé zatáčce na konci krátké rovinky Manitoba Drive.


Vždy skvělí kanadští fanoušci jsou letos obzvláště natěšení na závod. Do série IndyCar totiž jako divoká voda vtrhl torontský rodák Robert Wickens a ačkoliv ještě na první vítězství čeká, už několikrát byl velmi blízko. Navíc jeho stájový kolega, taktéž Kanaďan James Hinchcliffe slavil před týdnem v Iowě. Hinchcliffe stál v Torontu v minulých dvou letech na stupních vítězů.

Zdroj: Profimedia

Páteční tréninky se ale kanadským hvězdám příliš nevyvedly. Zářil někdo úplně jiný - lídr šampionátu Scott Dixon. Novozélandská hvězda a čtyřnásobný šampion nenašel přemožitele a v odpoledním tréninkům dokonce pronásledovatelům ujel o půl vteřiny!

Související obsah


Zatím se v Torontu vůbec nedaří obhájcům titulu, stáji Penske, respektive pilotům s motorem od chevroletu. Kanadské zastoupení japonské Hondy si může mnout ruce, v prvních dvou trénincích na závod, který sponzoruje, obsadily hondy vždy první pětku. Piloti s chevrolety přitom mají Hondě co vracet, když už je vymazala při jejich domácím závodě v Detroitu.

VÝSLEDKY DRUHÉHO TRÉNINKU INDY CAR V TORONTU

Kromě Dixona o přední příčky bojovali v pátek Takuma Sató a jeho stájový kolega Graham Rahal, jehož otec Bobby v Torontu vyhrál vůbec první závod, Alexander Rossi a Marco Andretti z týmu Michaela Andrettiho, který je se sedmi vítězstvími v Torontu nejúspěšnějším jezdcem, a čtyřnásobný šampion Sébastien Bourdais.


V sobotu je na programu třetí trénink a kvalifikace. Jak si jezdci povedou, sledujte exkluzivně na programu NOVA Sport 2 v sobotu od 21:30.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.