Fotbal

Po prvním zápase MS ho trenér vyhodil: Kalinič odmítl medaili!

Po prvním zápase MS ho trenér vyhodil: Kalinič odmítl medaili!
Zdroj: Profimedia

Chorvatsko na letošním mistrovství světa zářilo. Dostalo se až do finále, kde nestačilo na Francii. Celá země žila fotbalem. Přitom na začátku šampionátu museli Chorvaté řešit jednu nepříjemnost. Útočník Nikola Kalinič totiž odmítl nastoupit do utkání s Nigérií, do kterého byl nominován jen jako náhradník. Trenér Dalič ho proto z kádru vyloučil a pro Kaliniče turnaj skončil. Teď tento rebel odmítl převzít stříbrnou medaili…

Podle chorvatský médií nechce útočník AC Milan stříbrnou medaili, kterou národní tým získal na mistrovství světa. "Díky, ale já jsem v Rusku nehrál," reagoval Kalinič na celou situaci.

Související obsah

Tým kolem Modriče, Rakitiče či Subotiče si bez Nikoly Kaliniče i tak poradil. A velkou zásluhu na tom měl i trenér Zlatko Dalič, který chtěl mít v kabině dobrou atmosféru a nechtěl, aby ji někteří jednotlivci rozvraceli – byť tací, kteří hrají v prestižních klubech.

Kalinič se podle trenéra Daliče choval nedisciplinovaně i v přípravných zápasech před mistrovstvím světa. Proto, když Kalinič odmítl nastoupit do úvodního zápasu šampionátu proti Nigérii, jelikož byl jen mezi náhradníky, okamžitě si sbalil kufry a z Ruska odletěl domů.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události